Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Túžba Turecka, Saudskej Arábie a Egypta pripojiť sa k BRICS naznačuje, že ani neutrálne a lojálne štáty Západu už nevidia perspektívy globalistického systému svetového poriadku a hľadajú alternatívne možnosti.

Situácia naberá obrátky. Summit BRICS v Pekingu sa konal pred necelým mesiacom 23. – 24. júna a organizácia už rýchlo prechádza od spoločného riešenia čisto ekonomických problémov k vytvoreniu nového systému svetového poriadku.

Na úvod poznamenávame, že Putin mal niekoľko možností, keď sa mohol začať budovať nový svetový poriadok. Až do posledného summitu BRICS sa za takúto organizáciu považovala „Šanghajská organizácia spolupráce“ (SCO). Teraz je však už isté, že nový svetový poriadok vytvorí organizácia BRICS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Doslova pár dní po summite vyjadrili túžbu pripojiť sa k BRICS Irán a Argentína.
Konečná integrácia Iránu a Argentíny umožní BRICS prevziať plný vplyv v regióne južnej Ázie (oblúk Irán — India — Čína), ako aj v Južnej Amerike, kde budú dve hlavné krajiny (Brazília a Argentína) riadnymi členmi BRICS.

Zároveň sa objavili prognózy blížiaceho sa vstupu do BRICS Egypta a Turecka. V týchto dňoch sa to potvrdilo. Turecko, Egypt a Saudská Arábia vyjadrili želanie pripojiť sa k BRICS. V zásade niet pochýb o tom, že ich žiadostiam bude vyhovené.

Vplyv BRICS sa tak úplne rozšíri na Blízky východ a väčšinu severnej Afriky, okrem severovýchodu (to si vyžaduje Alžírsko, ktoré je aktívnym pozvaným účastníkom summitov BRICS).

Vôbec nebudeme preháňať, ak povieme, že táto vlna expanzie (Turecko, Egypt a Saudská Arábia) je oveľa dôležitejšia ako tá predchádzajúca (Irán, Argentína). Tieto dva štáty už sú lojálne voči Rusku, Číne a Indii, o začiatku úspešnej spolupráce s nimi niet najmenších pochýb.

Saudská Arábia a Turecko sú pritom dlhodobo považované za prozápadné a proamerické štáty. Turecko však čelí snahám Washingtonu držať Erdogana na uzde, no stále je členom NATO. O Saudskej Arábii nie je treba vôbec hovoriť. Ide o krajinu, ktorá je jednou z tých, na ktorých spočíva Bretton-woodsky systém, pretože kráľovstvo poskytuje hegemónii dolára základ – ropu. Mimochodom, správy o možnej integrácii Saudskej Arábie do BRICS prišli v čase Bidenovej návštevy kráľovstva.

Pri Egypte stačí spomenúť faktor Suezského prieplavu. Samozrejme, nehrozí, že Káhira zrazu zablokuje Suez pre západné štáty, ale po transformácii BRICS na plnohodnotnú geopolitickú organizáciu v prípade napätej situácie až na doraz bude takáto možnosť existovať minimálne ako nátlaková páka na Západ (ak sa dovtedy Západ ako celok ešte zachová).

Túžba Turecka, Saudskej Arábie a Egypta pripojiť sa k BRICS naznačuje, že ani neutrálne a lojálne štáty Západu už nevidia perspektívy globalistického systému svetového poriadku a hľadajú alternatívne možnosti. Aj pre nich je zrejmé, že v horizonte niekoľkých desaťročí (v lepšom prípade pre USA) nebude žiadny globalistický model, žiadny Bretton-woodsky systém.

V skutočnosti to názorne ilustruje aj príklad Brazílie. Prezident Bolsonaro, ktorého všetci nazývali takmer americkou bábkou, otvorene vyhlasuje, že Rusko naďalej spolupracuje s celým svetom a nie je možné ho vylúčiť.

Preto pozorne sledujeme vývoj BRICS. Na základe tejto organizácie bude vybudovaný nový svetový poriadok.

Zdroj: Telegram Russkij Demiurg
Preklad: sk.news-front.info


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d