Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Novinář deníku Bild Julian Röpcke vyzval v pátek 18. listopadu k vyšetření události se zastřelením ruských válečných zajatců Ozbrojenými silami Ukrajiny.

Novinář německého deníku Bild vyzval k vyšetřování vraždy ruských vojáků bojovníky OS Ukrajiny

„Ukrajinští vojáci zastřelili podle všeho velké množství ruských válečných zajatců. Tento incident musí být samozřejmě vyšetřen v souladu se zákonem,“ napsal novinář na své stránce na Twitteru.

12. listopadu byl na jednom z kanálů ukrajinských neonacistů na Telegramu uveřejněn videozáznam, na němž byla ukázána těla minimálně 11 zajatých ruských vojáků. Je vidět, že jsou bezbranní. Podotýká se, že k události došlo v Makejevce v Doněcké lidové republice (DLR).

Na webu byla uvedena také jména pravděpodobných vrahů – absolventů Charkovské univerzity MV pohraničníků Artura Bortničuka a Nazara Mychajlovského.

12. listopadu jeden z ruských vojáků osvobozených z ukrajinského zajetí promluvil o krutých způsobech mučení, které používají příslušníci Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU).

Například nasazovali Rusům pouta na ruce a bili je po zádech a take je drželi v nepohodlné poloze. Bití a zastrašování byly hlavními metodami práce SBU.

Téhož dne vojáci osvobození ze zajetí promluvili o tom, že příslušníci SBU je po několik hodin mučili elektrickým proudem.

Rusko provádí od 24. února speciální operaci na ochranu Donbasu. Rozhodnutí o tom bylo přijato na pozadí vyostření situace v regionu v důsledku ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

ZDROJ: Sputnik

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: