Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Tomáš Taraba (SNS/Život-NS) je jedným z ministrov, ktorí si v stredu, 25. októbra prebrali okrem svojich ministerských poverení aj prislúchajúce ministerstvá. Taraba prichádza s prvými zisteniami, ktoré na neho na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR čakali.

Taraba tvrdí, že aby nebola ohrozená ekologicky čistá výroba elektriny, budeme musieť „ratovať“ Gabčíkovo. Konštatuje, že takýchto perál bude viac, no nie je tam na písanie statusov, ale na riešenie problémov. Taraba už vie, na čo sa chce na MŽP zameriavať.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Sysle nie sú problém

„Budaj riešil síce sysľov, ale to, že elektráreň Gabčíkovo je v havarijnom stave a okamžite treba vymeniť turbíny za približne 250 miliónov, aby nebola ohrozená výroba elektriny z čistého zdroja – vody, ho vôbec netrápilo. Namiesto investícií, zisky z firmy vyťahoval preč,“informuje Taraba na Facebooku o jednom zo zistení pri preberaní MŽP.

Nadchádza čas sťažovania si?

Taraba pripúšťa, že toto je perla, akých zrejme v štáte, ktorý je v rozklade, bude pribúdať.

Pixabay | Gabčíkovo

„Nebudeme Vás týmto zamestnávať, ale budeme problémy riešiť tak, aby sme Slovensko posunuli vpred a občania mali dôveru v dobre spravovaný štát,“sľubuje Taraba.

Tarabove plány

Prioritou envirorezortu bude podľa jeho nového šéfa Tomáša Tarabu (nominant SNS) naštartovanie vecí, ktoré zanedbal exminister Ján Budaj. „Nejdem s nikým bojovať. Podávam pomocnú ruku na to, aby sme sa starali o zdravý vzduch, vodu a pôdu, aby sme dali reálnu ochranu životného prostredia na najvyššiu úroveň,“ poznamenal. Zamerať sa chce na obnovu turbín na Vodnom diele Gabčíkovo či kanalizácie. Naďalej podľa Tarabu budú fungovať aj zásahové tímy pre medveďa. Na ministerstve chce vytvoriť platformu pre diskusiu medzi mimovládnymi organizáciami, neštátnymi majiteľmi a rôznymi inštitúciami.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: