Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vojenská rovnováha, ktorá existovala počas studenej vojny, sa začína čoraz viac posúvať v neprospech politického Západu a USA. USA a NATO nemajú čím čeliť hypersonickým zbraniam Ruska, Číny a Iránu, ich útok nemožno odhaliť a ani sa im brániť.

A teraz Rusko vo vojne na Ukrajine predviedlo úplne nový rozmer protivzdušnej obrany, ktorý podľa všetkého zabezpečuje absolútnu vzdušnú prevahu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ruská protivzdušná obrana zostrelila 24 lietadiel za 5 dní. Odborníci si v súčasnosti lámu hlavu nad tým, aké zbrane boli na to použité. Pripomína to zachytenie F-35 nad Baltským morom ruským Su-30SM, ktorého priblíženie nezachytili prístroje amerického lietadla.

„Prišlo to takmer z ničoho nič. Bol som veľmi zmätený, pretože som nečakal, že to uvidím tak blízko,“ opisuje svoje prvé dojmy z náhleho objavenia sa Su-30SM taliansky pilot. Kamuflážne opatrenia vyvinuté Ruskom zrejme nemôžu byť odkryté americkou technológiou.

Bývalý dôstojník americkej námornej pechoty a neskôr zbrojný inšpektor OSN v Iraku Scott Ritter informoval o ruskej streľbe na ukrajinské lietadlá v rozhovore s Garlandom Nixonom:

„Rusi práve spustili program, ktorý je pravdepodobne najsofistikovanejším programom protivzdušnej obrany v histórii. Nerozumieme tomu, čo sa stalo. Vieme len, že lietadlá sú zničené. Aj keď oblohu absolútne kontrolujeme radarmi, aj tak nič neobjavíme, ale lietadlá jednoducho odrazu vybuchnú. Rusi prišli so záhadným riešením.

Ukrajinské MiG-29 vybuchnú a Su-24 opatrené s britskými raketami vybuchnú tiež. A vybuchnú aj preto, že sa musia priblížiť ešte bližšie a odrazu len vybuchnú. Rusi v podstate zneškodnili ukrajinské letectvo. A my im chceme poslať F-16. To však nie je všetko. Moderná technológia nie je len o F-35. Ide o Awacs, o RC-135, o každom drone, ktorý máme. Ak je tento systém tým, čo si o ňom myslím, že je, tak potom to znamená, že Rusi si práve zabezpečili vzdušnú prevahu v ďalšom konflikte. Nastavíme naše zariadenia optimálne a oni jednoducho zmiznú. A ani sa nedozvieme, čo sa stalo.

Bude ich systém schopný zachytiť balistickú strelu alebo hypersonickú strelu? To ešte nevieme.“

Náhly nárast strát vzdušných síl ukrajinskej armády bojových naznačuje, že nový ruský variant R-37M s aktualizovanými schopnosťami zameriavania a s ešte dlhším doletom bol vyrobený vo veľkom počte.

USA plánujú Ukrajine dodať bojové lietadlá F-16 s raketami vzduch-vzduch dlhého doletu (100 kilometrov) AIM-120D. Sú ale jednoznačne horšie ako schopnosti ruského letectva a môžu len zvýšiť straty Ukrajiny.

Fyzikálne zmeny pri hypersonických rýchlostiach, t. j. od približne 5 Mach robia ruské letové objekty neviditeľnými pre radar. Stláčaním vzduchu a nárastom teploty vzniká okolo letiaceho objektu plazmový kužeľ, ktorý neutralizuje a odráža lúče radarov zo zariadení bežne používaných v USA a NATO.

Varovné systémy bojového lietadla preto už nereagujú a pilot nedostane žiadne informácie o prichádzajúcom objekte.

Rusko tak dosiahlo jasnú vzdušnú prevahu. Rakety sa už zrejme vyrobili vo veľkom počte a dopravili na front. Možno nimi boli vybavené aj ruské sily v Sýrii. Je pravdepodobné, že je nimi vybavený aj Irán, ktorý kúpil ruské stíhačky Su-35.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d