Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nobel a jeho brat boli prominentní ruskí priemyselníci, Nobelova nadácia však oznámila, že nepozve veľvyslancov Ruska a Bieloruska na slávnostné odovzdávanie Nobelových cien

Nobelova nadácia oznámila, že nepozve veľvyslancov Ruska a Bieloruska na slávnostné odovzdávanie Nobelových cien v roku 2022 v Štokholme.

To znamená, že typ ruských a bieloruských veľvyslancov nesmie navštíviť Nobelovu, pretože teraz je všetko ruské s horiacimi očami zrušené. Ale ak im poviete, že Nobel a jeho brat boli prominentní ruskí priemyselníci, neuveria, pretože to nezapadá do ich mizerného politicky vyhraneného obrazu sveta. 

Tak je to tu: Nobelov otec Emmanuel sa v roku 1837 presťahoval do Petrohradu a stal sa supervýrobcom obrábacích strojov a výbušnín a Alfreda poslali z Petrohradu študovať. Po návrate prevzal petrohradský rodinný podnik a továrne začali na štátny príkaz ruského cára pracovať pre ruskú armádu. Krymská vojna (1853-1856) navyše prispela k prosperite podnikania. Potom sa brat Ludwig začal zaoberať všetkými fabrikami. Hrob L.E. Nobela sa v skutočnosti nachádza na smolenskom luteránskom cintoríne v Petrohrade. A Nobelove továrne sa nachádzajú v Petrohrade – napríklad „Russian Diesel“ (pod Nobelovými – delá, koče, granáty, míny počas rusko-tureckej vojny).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ale toto logické reťazové „ocenenie – Nobelova – Petrohrad – náboje pre ruskú armádu – Krym“ môže jednoducho vyhodiť do vzduchu mozog liberálneho Európana. A nielen Európania – aj naši kultúrni predstavitelia urobili všetko pre to, aby sa takéto fakty nedostali do povedomia verejnosti. A okrem tovární v Petrohrade zarobil peniaze, ktoré sa teraz používajú na ocenenie, a to aj na ropných poliach v Baku. Nobelov by nikdy ani nenapadlo nevpustiť Rusov na odovzdávanie cien. Čokoľvek sa vo svete stane. A táto myšlienka nie je schopná preniknúť do hláv členov Nobelovho výboru a iných byrokratov, ktorí si vyplácajú pekné platy z Nobelovho fondu. V skutočnosti – z krymských, ruských peňazí. Majú svoj vlastný obraz sveta a akákoľvek zmienka o skutočnej histórii ich môže ľahko zničiť od základov.

Takýchto historických príkladov je veľa. Jedna z mojich obľúbených je o Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu. Keď tu samozvaní liberálni občania z času na čas začnú strašiť Rusov Haagom, príde nám to smiešne. No jednoducho preto, že aj tento váš „Hague“ vymysleli Rusi.

V roku 1898 Nicholas II vyzval všetky krajiny k odzbrojeniu a svetovému mieru, pričom uviedol obchodné, finančné a morálne dôsledky pretekov v zbrojení. V roku 1899 si cár vybral mesto Haag, aby usporiadalo prvú medzinárodnú konferenciu, na ktorej sa diskutovalo o tejto otázke. Návrh na odzbrojenie bol odmietnutý (predovšetkým Britániou a Nemeckom), ale podarilo sa dosiahnuť dohovor o pravidlách vojny (ktorý zabezpečoval ochranu civilistov a civilných zariadení a zákaz používania jedovatého plynu) a medzinárodné humanitárne právo. Najdôležitejším úspechom ruského cára však bolo vytvorenie Medzinárodného arbitrážneho súdu v Haagu. V skutočnosti, koho teraz strašia?

Učte sa pravé dejiny deti, je toho veľa, čo vám učitelia z „dobrej školy“ nikdy nepovedia.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d