Paríž a Berlín strácajú vplyv na európsku zahraničnú a obrannú politiku.

„Európska únia cez svojich vrcholných predstaviteľov bola dvakrát hlboko ponížená. Prvýkrát v Moskve, keď prišiel Barrell orodovať za Navaľného, pričom Rusko počas jeho návštevy vyhostilo európskych diplomatov. Druhýkrát v Turecku, keď Erdogan na stretnutí so šéfom Rady Európy Michelom, keď predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Layenovú posadili na pohovke bez toho, aby jej bola ponúknutá čestná a protokolárna stolička,“ poznamenáva nemecký politológ Alexander Rahr.
Pripomína tiež, že v telefonickom rozhovore medzi čínskym vodcom a Merkelovou Si Ťin-pching ostro kritizoval Európsku úniu za zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Avšak to nie je všetko. Európska únia sleduje s obavami, ako Amerika preberá riešenie európskej bezpečnosti. Nemci a Francúzi sú pozbavení vedenia nad spoločnou európskou zahraničnou a obrannou politikou. A Američania chcú EÚ zbaviť jej zvrchovaných práv na vykonávanie vlastnej energetickej politiky. Jednoznačne sa to prejavuje na Ukrajine, kde Kyjev už prestal poslúchať Berlín a Paríž a čaká už iba na pokyny a podporu zo strany USA,“ pokračuje expert.
EÚ podľa neho začína chápať, že politika „orientácie na liberálne hodnoty“ zlyháva.
„Európska politika ‘vyššej morálky’ je odmietnutá nielen mimo EÚ, ale už aj v Poľsku a Maďarsku. Partneri EÚ sú pripravení hovoriť s Bruselom iba o vzájomných záujmoch. EÚ už nemôže, tak ako predtým, posadiť partnerov do školskej lavice, aby sa usilovne učili základy demokracie. Svet sa posúva od štádia unipolárnosti k ére multipolárnosti. Toto je realita pre Západ. Existuje iba jedna cesta von: spoločne sa pokúsiť vybudovať nový mierový a slobodný svetový poriadok,“ zhŕňa Rahr.
zdroj: news-front
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Nemecký politológ: Európska politika liberálnych hodnôt zlyháva
Nemecký politológ: Európska politika liberálnych hodnôt zlyháva
Nemecký politológ: Európska politika liberálnych hodnôt zlyháva