Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vlani sa počet bankrotov nemeckých firiem zvýšil o 22,1% na 17.814 prípadov. Informuje nemecký portál „NIUS“. Zároveň bolo zaregistrovaných o 38% viac veľkých bankrotov ako v roku 2022 a je veľa náznakov, že toto je len začiatok dlhej vlny bankrotov.

NIUS: Nemecké podniky bankrotujú nevídaným tempom

Od konca roku 2022 je Nemecko v stave hospodárskej krízy. Vtedy sa výrazne zvýšili aj ceny energií a úrokové sadzby. Od augusta 2022 rastie počet bankrotov firiem v Nemecku v porovnaní s predchádzajúcim rokom dvojciferným tempom. V údajoch Spolkového štatistického úradu nie je obdobie, ktoré by bolo porovnateľné so súčasným trendom: nikdy nedošlo k tak rýchlemu a dlhodobému nárastu platobnej neschopnosti ako teraz.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Skončila sa éra nízkych úrokových sadzieb, čo znamená, že takzvané zombie spoločnosti, ktoré predtým prežili vďaka výhodným úverom, sa teraz dostávajú do ťažkostí. Tieto vysoko zadlžené spoločnosti majú teraz problémy.

Znepokojenie vyvoláva aj bližší pohľad na to, ktoré firmy doteraz skrachovali. Stavebný priemysel a agentúry dočasného zamestnávania sú obzvlášť zasiahnuté bankrotmi, čo je pre hospodárstvo zlé, pretože oba sektory sa považujú za indikátory procesov, ktoré sa potom rozšíria do iných odvetví.

news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d