Slovenský premiér Robert Fico sa snaží zastrašiť spoločnosť na Slovensku svojimi vyhláseniami, že v krajine sa nachádza skupina expertov, ktorá sa údajne podieľala na organizácii udalostí na kyjevskom Majdane koncom roka 2013 a začiatkom roka 2014 a teraz sa usiluje o prevrat na Slovensku. Vyhlásil to na štvrtkovom tlačovom brífingu hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Heorhij Tychyj, informuje TASR s odvolaním sa na ukrajinskú agentúru Ukrinform.

„Tieto vyhlásenia považujeme za pokus zastrašiť slovenskú spoločnosť a skonsolidovať svoj vlastný elektorát – nič viac a nič menej. To isté urobilo aj vedenie v Gruzínsku. Je to štandardná rozprávka,“ povedal hovorca ukrajinského ministerstva.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Dodal, že slovenský premiér by sa mal radšej zamyslieť nad svojimi vlastnými krokmi, ktoré podľa Kyjeva spôsobujú napätie v slovenskej spoločnosti.
„Vyzerá to tak, že slovenský premiér vytiahol zo skrine niečo dávno skazené, čo už nie je pekné používať na verejnosti,“ komentoval Ficove vyjadrenia o Majdane hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí.
Fico v stredu informoval, že na území SR je skupina expertov, ktorá sa podieľala na nedávnych rozsiahlych protivládnych demonštráciách v Gruzínsku a pred rokmi aj na udalostiach na kyjevskom Majdane, ktoré viedli k pádu vlády vtedajšieho prezidenta Viktora Janukovyča. Podľa Fica je táto skupina financovaná z USA. Vo štvrtok po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR upozornil, že na Slovensku sú aktívne štruktúry, ktoré plánujú vyvolať rozsiahle verejné protesty, eskalovať ich do násilností a napokon sa pokúsiť o prevrat.
hlavnydennik.sk
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Nemajú dosť vlastných problémov? Ukrajina reaguje na Roberta Fica
Nemajú dosť vlastných problémov? Ukrajina reaguje na Roberta Fica
Nemajú dosť vlastných problémov? Ukrajina reaguje na Roberta Fica