Slovanské Noviny

21. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Onedlho sa v Bratislave začína medzinárodná bezpečnostná konferencia organizácie GLOBSEC. Niekoľko dní bude slovenská Bratislava jedným z najstráženejších miest minimálne Európy. Slovenská opozícia sa však pýta, pred kým a koho vlastne treba chrániť.

Bratislava tak bude počas najbližších dní hostiť európske politické špičky, ktoré pozvala mimovládna organizácia na svoju konferenciu. Náklady na ich ochranu bude platiť Slovenská republika, čiže každý z nás. V tejto súvislosti Ľuboš Blaha (Smer-SSD) poukazuje na nedávny incident vo Zvolene, ktorého aktérmi boli opití americkí vojaci. Dagmar Kramplová (SNS) pripomína, že tento pocit nedotknuteľnosti môžu všetci, od opitých vojakov, až po politické špičky, zažívajú na náklady slovenských občanov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Politické elity

Kto bude chcieť vstúpiť na Slovensko sa oddnes bude musieť podrobiť náhmatkovej kontrole policajtov a urobiť tak bude môcť len na vyhradených hraničných priechodoch v rámci Schengenského priestoru. Od pondelka (29. mája) sa totiž v Bratislave uskutoční 18. ročník bezpečnostnej konferencie GLOBSEC, kde sa očakáva účasť predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, predsedníčky Európskeho parlamentu Roberty Metsolovej, francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a mnohých ďalších. Fóra sa má zúčastniť aj delegácia z Ukrajiny, zatiaľ však nie je známe jej presné zloženie. Potvrdená je však účasť podpredsedníčky ukrajinskej vlády Olgy Stefanišyny.

Zvolen, Banská Bystrica a vďaka pani prezidentke

Podľa informácií od Ľuboša Blahu sa v nedeľu (21.5.) vo Zvolene v jednom z obchodov strhla roztržka, ktorej aktérmi mali byť štyria opití americkí vojaci. „Schyľovalo sa k bitke a nakoniec takmer napadli privolaných policajtov. Údajne na policajtov vrieskali, že ich zabijú, že bude tiecť krv, vyhrážali sa im tými najťažšími vulgarizmami v angličtine,“ píše Blaha, podľa ktorého boli opití výtržníci, prebývajúci na americkej základni v Lešti zatknutí a predvedení.

Nebolo to po prvýkrát

„Ak sa to potvrdí, bude to v krátkom čase už druhý megaškandál. Toto sem dovliekol Naď. Toto podpísala Čaputová. Toto je výsledok Obrannej dohody s USA. Kde ste, pani Čaputová? Toto sú tí vaši úžasní americkí kamaráti – ste na seba hrdá, že ste týmto zamorili Slovensko?!,“ uzatvára Ľuboš Blaha.

Okrem alkoholu sú americkí vojaci posilnení aj pocitom nedotknuteľnosti, ktorý vyplýva z „obrannej dohody“. Dagmar Kramplová (SNS) vláde vyčíta, že s tým nemá problém.

„Naopak, vláda ide obmedzovať a obťažovať slovenských občanov, pretože mimovládna organizácia GLOBSEC si tu usporiadala podujatie, na ktoré prišli páni týchto agresívnych a opitých vagabundov!,“ prízvukuje Kramplová, podľa ktorej to takto funguje v tzv. liberálnej demokracii. Slováci budú kontrolovaní a šikanovaní opatrenia, ktoré si zo štátneho rozpočtu sami zaplatia. Prekáža jej to aj v tej súvislosti, že americkí vojaci sú v liberálnej demokracii nad zákonom.

Šmejdi, preč odtiaľto

„Toto je presne tá pokrytecká vizitka tohto prozápadného systému tzv. liberálnej demokracie, ktorá tu podľa tohto evidentne je len pre menšinu liberálnych extrémistov, zo zahraničia financované mimovládky, zapredaných prozápadných politikov a ich ochrancov z USA!,“hodnotí podpredsedníčka SNS s tým, že „šmejdom po voľbách treba ukázať dvere.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.