Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prinášame časť z e-knihy „Naša vojna proti prírode“, konkrétne kapitolu o vírusoch, na ktoré sa autor publikácie pozerá nie ako na nepriateľov, ale priateľov ľudstva.

V tejto kapitole preskúmame, ako naše vlastné bezohľadné správanie ničí životné prostredie, čím nás posúva smerom k šiestemu hromadnému vyhynutiu, opisuje autor túto časť svojej knihy a pokračuje:

Tým chcem povedať, že budem pokrývať skutočnú environmentálnu katastrofu, nie miliardármi financovaným hoaxom o „globálnom otepľovaní/zmena klímy“, ktorý inicioval Rímsky klub a ďalej propaguje Svetové ekonomické fórum (WEF).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Druh známy ako Homo sapiens je jediný na tejto planéte, ktorý sa aktívne snaží vyhubiť sám seba a svoj biotop.

Všetky systémy na podporu života na Zemi – pôda, voda a vzduch – sú na ústupe ako priamy dôsledok našej súčasnej ekonomickej aktivity, ktorá je zameraná na vyťaženie čo najväčšieho množstva posvätnej zeme bez ohľadu na dôsledky, ktoré z toho vyplývajú.

Prijatím takejto netolerovateľnej ekonomickej paradigmy nerešpektujeme ekologické a etické limity. 

Ekonomický model poháňaný spotrebou nás zotročuje

Náš ekonomický model poháňaný spotrebou, ktorý sme navrhli a ktorým sme teraz zotročení, spôsobuje večné nedostatky – vyčerpávanie zdrojov, stratu biodiverzity a kontamináciu toxickými látkami, čo všetko spôsobuje neustály chaos v celom ekosystéme a jeho okolitom prostredí.

Megakorporácie pokračujú v propagácii ideológie nekonečného ekonomického rastu, ktorý majú v úmysle vytlačiť z planéty s obmedzenými zdrojmi a z ktorého budú mať finančný prospech len oni sami.

Ich sebecké ciele sa stretávajú s veľkorysými motívmi más, ktoré uprednostňujú koncepciu rovnakých príležitostí, vrátane rovnakého práva všetkých ľudí na život v zdravom prostredí.

Neutíchajúca honba miliardárskej garnitúry za ziskom na úkor sociálneho blahobytu všetkých podnecuje celosvetovú súťaž o zdroje a spôsobuje ekoholokaust.

Stručne povedané, sme svedkami novej formy kolonializmu, ktorý trieda predátorov vnucuje celému ľudstvu, keď vstupujeme do toho, čo sa bežne označuje ako šieste masové vymieranie.

Zvážte, čo robíme s našou sladkou vodou. Celých 80 % povrchu našej planéty tvorí voda, z čoho 97 % tvorí slaná voda. Zvyšné 3 % našich dostupných zásob pitnej vody boli ošetrené tak neuvážene, že sú veľmi znečistené a rýchlo sa vyčerpávajú.

Z týchto 3 % sladkej vody je najmenej 29 % odčerpaných mäsovým a mliečnym priemyslom  náročným na vodu. Organizácia Spojených národov odhaduje, že v nasledujúcom desaťročí budú dve miliardy ľudí trpieť extrémnym nedostatkom vody a že do konca tohto storočia bude polovica svetovej populácie trpieť nejakým nedostatkom vody.

Ťažobný a ropný priemysel tiež nie sú priateľmi životného prostredia. V USA banské spoločnosti odstránili viac ako 500 vrchov v Apalačských pohoriach, čo spôsobilo obrovské znečistenie pôdy a povrchových vôd.

V iných častiach krajiny ťažba bridlicovej ropy a plynu, nazývaná hydraulické štiepenie, ale známejšia ako frakovanie, pumpuje karcinogény a toxíny do ovzdušia, vody a pôdy, čím ďalej zhoršuje problém znečistenia.

Hoci je frakovanie ponúkané ako riešenie závislosti Ameriky na zahraničnej rope, v skutočnosti je posledným činom hlúposti zo strany petroštátu.

Spomínaný mäsový a mliečny priemysel spôsobuje viac škody ako len prasenie vody. Živočíšne poľnohospodárstvo – zahŕňajúce obrovské priemyselné farmy a malé rodinné farmy – je tiež hlavnou príčinou skleníkových plynov , odlesňovania, vymierania druhov a oceánskych „ mŕtvych zón “.

Intenzívny priemyselný chov zvierat a ich kŕmnych plodín je do značnej miery zodpovedný za najvyššiu mieru hromadného vymierania druhov za posledných 65 miliónov rokov. Navyše, žiadne iné odvetvie na planéte nepotrebuje takú plochu ako poľnohospodárstvo: hromadí 45 % všetkej pôdy na planéte bez ľadu.

Podľa Svetovej nadácie pre zvieratá 70 % amazonského dažďového pralesa sa ničí výlučne za účelom pestovania geneticky modifikovanej sóje alebo kukurice, ktoré kŕmia dobytok v Južnej Amerike a Európe.

V rokoch 1970 až 2019 bolo odlesnených celkovo 718 927 kilometrov štvorcových brazílskej časti amazonského dažďového pralesa.

Niekoľko ďalších faktov na zváženie:

  • Celá polovica svetových zásob obilia je určená pre potravinové zvieratá a zároveň miliarda ľudí čelí hladovaniu.
  • V USA je 54 % všetkej sladkej vody odvádzaných živočíšnym poľnohospodárstvom v čase, keď je 99,8 % geografickej oblasti Kalifornie v kritickom suchu.
  • Odvetvie živočíšnej výroby nacelom svete, ktoré každoročne zabíja najmenej 72 miliárd  suchozemských zvierat (200 miliónov každý deň), prispieva 51 % všetkých „emisie skleníkových plynov“, čo ďaleko presahuje 13 % všetkých druhov dopravy spolu.

Najprekvapujúcejším „faktom“ o devastácii spôsobenej živočíšnym poľnohospodárstvom však je, že takmer všetky údajné environmentálne neziskové organizácie o tejto otázke mlčia.

Ekologická katastrofa je vo svetových oceánoch

Tá je ešte horšia. Komerčný rybársky priemysel ničí život v oceánoch, vrátane dna oceánov, tempom, aké nebolo v zaznamenanej histórii videné. Žiadne iné odvetvie nezabíja viac zvierat ako tento obchod.

Správa Matthewa Zampu pre Sentient Media uvádza, že na umelých komerčných rybích farmách je každý rok zabitých 37 až 120 miliárd rýb a najmenej ďalší bilión vodných živočíchov žijúcich v prírodných vodných útvaroch je každoročne zabitých kvôli potrave.

Výskum prezentovaný na Oceane webová stránka tvrdí, že tento ohromujúci súčet nezahŕňa 100 miliónov žralokov a 650 000 veľrýb, delfínov a tuleňov, ktoré sú každoročne zabité ako vedľajší úlovok.  (Vedľajší úlovok je celkový počet morských živočíchov, ktoré rybári neúmyselne chytia do svojich sietí a zabijú, či už vyhodením do mora, alebo privedením späť do prístavu.)

V dôsledku celej tejto ťažby a vyhladzovania globálne populácie mnohých druhov vodného života klesajú na úroveň takmer vyhynutia. Vedecká štúdia prezentovaná v The New York Times predpovedá, že

ak bude komerčný rybolov na celom svete pokračovať súčasným tempom, do roku 2048 budú oceány prakticky prázdne.

Rovnako znepokojujúce je, že oceány sa používajú ako skládka pre výrobné a ťažobné podniky na celom svete. Nemalo by byť žiadnym prekvapením, že výskumníci zo Scripps Institution of Oceanography UC San Diego zistili, že populácie rýb v oceánoch sú kontaminované ťažkými kovmi, ako je ortuť, polychlórované bifenyly (PCB), organochlórové pesticídy (DDT a CHL), polybrómované difenylétery ( PBDE), plastové zlúčeniny a hexachlórbenzén.

Chemické poľnohospodárstvo a GMO

Výrobcovia syntetických chemikálií, pesticídov, insekticídov, herbicídov a hnojív patria medzi najhorších nepriateľov Zeme.

Najnovšia hrozba pre naše životné prostredie pochádza z geneticky modifikovaných priemyselných plodín

známych ako geneticky modifikované organizmy alebo GMO. Zavedením týchto nových plodín sme zrýchlili našu schopnosť manipulovať s prírodou rýchlosťou nepredstaviteľnou v žiadnej skoršej dobe. Žiaľ, v dôsledku nášho zasahovania vidíme explóziu chronických chorôb.

Ako naša vyššie uvedená diskusia o mikrobióme, viróme a imunite zapadá do tohto obrazu environmentálnej pustoty?

Po prvé, od zavedenia chemického poľnohospodárstva a používania GMO v celosvetovom meradle v roku 1996 sme zmenili naše prirodzené prostredie do takej miery, že decimujeme náš vrodený imunitný systém. (Pamätajte si ten dátum: 1996.)

Výsledkom je, že autoimunitné a iné chronické ochorenia, ktoré v istom čase postihovali len malé percento bežnej populácie, teraz explodujú v prevalencii.

Načasovanie tohto prudkého nárastu nie je pre nás stratené: Tieto choroby začali vo veľkom sužovať ľudí od roku 1996, áno, od roku 1996.

Nie je teda pritiahnuté za vlasy dospieť k záveru, že márnotratné používanie GMO súvisí s výrazným poklesom ľudskej populácie a zdravia za posledné dve a pol desaťročia.

Uvediem niekoľko príkladov:

  • jeden zo štyroch ľudí na celom svete teraz trpí alergiami;
  • každý tretí v Severnej Amerike je obézny; jedna z dvoch žien a jeden z troch mužov v USA ochorie počas svojho života na
  • Okrem toho sa vývojové postihnutie nazývané porucha autistického spektrazvýšilo z jedného z 5 000 detí v roku 1975 na jedno z tridsiatich šiestich v roku 2016. Ak bude súčasný trend pokračovať, môžeme očakávať, že do roku 2035 bude autizmom sužované jedno z troch detí.
  • v rovnakom časovom období sme zaznamenali dramatický nárast iných porúch imunitného systému, ako je Crohnova choroba, celiakia, Parkinsonova choroba (u mužov), Alzheimerova choroba (u žien), demencia a cukrovka 1. typu.

GMO plodiny sú postrekované herbicídmi, ako je Bayer’s Roundup, ktorý obsahuje účinnú látku glyfosát a ktorý je najrozšírenejším rakovinotvorným herbicídom/antibiotikom na planéte.

V roku 2014 sa na celom svete použilo viac ako 747 miliónov kg glyfosátu . Teraz, len o sedem rokov neskôr, sa toto číslo viac ako zdvojnásobilo na dve miliardy kg.

Glyfosát, ktorý je vo vode rozpustnou zlúčeninou, kontaminuje podzemnú vodu všade, od Číny po Severnú Ameriku. Akoby to nebolo dosť zlé, glyfosát tiež kontaminuje vzduch, ktorý dýchame.

Štúdia americkej geologickej služby USGS uskutočnené v roku 2007 odhaľuje, že Roundup (ako glyfosát) a jeho toxický vedľajší produkt kyselina aminometylfosfónová (AMPA) sa našli vo viac ako 75 % vzoriek vzduchu a dažďových vzoriek testovaných v Mississippi v roku 2007.

Medzitým najdlhšia rieka v Spojených štátoch, mohutná Mississippi, a jej stovky prítokov zbierajú viac ako 80 % Roundupu nastriekaného na plodiny v celých USA. Rieka Mississippi je tiež príjemcom tisícok ďalších chemických znečisťujúcich látok, ktoré do nej vypúšťajú petrochemické spoločnosti. Nie je žiadnym prekvapením, že ľudia, ktorí bývajú na poslednom 140 km úseku rieky, ktorá preteká Louisianou — konkrétne v oblasti Baton Rouge a New Orleans — majú jedny z najvyšších výskytov rakoviny na celom svete.

Keďže patent Roundup, ktorý kedysi vlastnila spoločnosť Monsanto (teraz Bayer), vypršal v roku 2000, Čína sa stala popredným používateľom a vývozcom glyfosátu na svete. V roku 2017 Čína vyviezla do celého sveta viac ako 300 000 ton glyfosátu.

Ukazuje sa, že provincia Hubei, kde leží neslávne známy Wuhan, je jedným z popredných používateľov glyfosátu v Číne. Kombinované toxické účinky produkcie bravčového mäsa, ťažkej výroby a chemického poľnohospodárstva v Hubei urobili z tohto regiónu jedno z najviac znečistených miest na zemi.

Kedysi rozmanitý a čistý ekosystém vo Wu-chane bol úplne spustošený človekom vyrobenými znečisťujúcimi látkami a masívnym používaním glyfosátu v priemyselnom poľnohospodárstve.

Medzi súčasným vysokým výskytom rakoviny a rozsiahlym používaním glyfosátov existuje nespochybniteľná súvislosť. 

Počas jedinej generácie sa výskyt rakoviny u mužov zdvojnásobil.

Paralelne s týmto nárastom sa za 25 rokov (zhruba jedna generácia) medzi rokmi 1990 a 2015 zdvojnásobila aj toxicita životného prostredia.

Štatistické údaje zostavené Nancy L. Swanson a kol. v Journal of Organic Systems poskytuje ohromujúce dôkazy o presnej korelácii od roku 1975 do roku 2010 medzi používaním glyfosátu a výskytom mnohých rôznych typov rakoviny, vrátane rakoviny močového mechúra/močového mechúra, rakoviny pečene, rakoviny štítnej žľazy a myeloidnej leukémie. Grafy prezentované v štúdii Swanson ukazujú, že zvýšená prevalencia rakoviny dokonale prekrýva zvýšené používanie glyfosátu.

Ďalší odkaz , ktorý nemožno ignorovať, je pokles počtu mužských spermií v západných krajinách.

Shanna Swan, epidemiologička z Mount Sinai Medical Center v New Yorku a popredná odborníčka v oblasti reprodukčného zdravia, predpokladá, že

do roku 2045 počet spermií u mužov dosiahne nulu

So zavedením chemikálií narúšajúcich endokrinný systém (EDC) sa počet spermií medzi rokmi 1973 a 2011 klesol o 50 % až 60 % – v priemere o 1 % až 2 % ročne. Je pravda, že mikroplasty narúšajúce endokrinný systém v našej pitnej vode predstavujú problém, ale tento problém v porovnaní so škodlivými účinkami bledne. o chemickom poľnohospodárstve a používaní glyfosátu, tvrdí špecialista na internú medicínu, endokrinológiu a metabolizmus Zach Bush, MD, na svojej webovej stránke Global Health Education .

Okrem toho, píše Dr. Bush, „glyfosát funguje ako silný chelatačný prostriedok, ktorý uzamyká živiny v pôde, rastlinách a vodných systémoch, takže sa teraz môžeme ocitnúť v ekvivalentnom biologickom stave hladovania uprostred najextrémnejšieho kalorického nadbytku, aký kedy ľudstvo vyprodukovalo.“

Svetové varovania od iných vedcov, lekárov a environmentalistov sú plné. Napríklad Dr. Vandana Shiva, aktivistka v oblasti životného prostredia a potravinovej suverenity a ekofeministka so sídlom v Dillí v Indii, v knihách a článkoch, ktoré píše, a v prejavoch a rozhovoroch, ktoré poskytuje po celom svete, neustále varovala, že GMO zničili pôdu a rastlinný život inhibíciou ich schopnosti udržiavať mikroorganizmy a minerály, ako je zinok, železo a horčík, ktoré sú životne dôležité pre imunitnú odpoveď u zvierat a ľudí.

Vo svojom stanovisku z roku 2012  Dr. Shiva s názvom „Mýty o priemyselnom poľnohospodárstve“ citovala štúdiu z roku 1995, ktorá zistila, že priemyselné poľnohospodárstvo (ktoré začalo v roku 1965) je zodpovedné za 75 % erózie biodiverzity na Zemi, 75 % ničenia vody a 40 % skleníkových plynov. plyny, pričom produkujú len 30 % zásob potravín pre ľudí.

Od polovice 90. rokov minulého storočia priemyselné/chemické poľnohospodárstvo decimovalo mikrobióm v pôde v celosvetovom meradle.

Zamyslite sa: V roku 2014 vysoká predstaviteľka Organizácie Spojených národov Maria-Helena Semendo z Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) na fóre vysvetlila, že pokiaľ sa nevyvinú nové prístupy k poľnohospodárstvu, globálne množstvo ornej a produktívnej pôdy na osobu v  roku 2050 bude len štvrtinou úrovne z roku 1960. 

Zvážte tiež: V štúdii uskutočnenej Lancasterskou univerzitou v septembri 2020 výskumníci zistili, že 90 % konvenčne obhospodarovaných pôd sa stenčuje a 16 % z nich má životnosť menej ako storočie.

Stručne povedané, vyššie uvedené zníženie počtu mužských spermií v kombinácii s degradáciou pôdy na celom svete sú dva kľúčové faktory, ktoré ženú ľudstvo k vyhynutiu.

Zakaždým, keď postriekame Roundup alebo ktorýkoľvek z ďalších, ešte toxických herbicídov, ktoré sa v súčasnosti bežne používajú – ako napríklad 2,4-D (2,4-dichlórfenoxyoctová kyselina je primárnou zložkou herbicídu proti chemickým látkam, ktorý je všeobecne známy ako Agent Orange). ) alebo dicamba (herbicíd 200-krát toxickejší ako glyfosát v Roundupe) – ničíme mikrobióm v pôde, v burine a rastlinách, u zvierat a vo vlastnom mikrobióme.

A aby sme potvrdili už predtým vyslovený bod, Roundup sa rozptýli nielen v pôde, ale aj vo vzduchu. Rovnako tak aj jeho konkurenčné produkty.

Žiaľ, herbicídy nie sú jedinou toxickou látkou, ktorá sa nachádza vo vzduchu, ktorý dýchame. Mnohé ďalšie znečisťujúce látky – ortuť, arzén, síra a kyanid, aby sme vymenovali aspoň štyri – podobne cirkulujú v atmosfére.

Tieto toxíny, ktoré sú produkované dopravným a energetickým sektorom, sú schopné viazať sa na uhlíkové častice. Jemné uhlíkové častice, označované ako PM2,5 (t. j. častice, ktoré sú menšie ako 2,5 mikrogramov na meter kubický alebo 100-krát tenšie ako ľudský vlas), sú vedľajším produktom spaľovania paliva a chemických reakcií. Pre ľudské zdravie je mimoriadne dôležité, keď sú hladiny PM2,5 vo vzduchu vysoké, ako dokazujú tieto dve štúdie z roku 2017 z Národnej lekárskej knižnice NIH a The New England Journal of Medicine  .

Ukazuje sa, že nielen toxíny sa viažu na PM2,5; tak isto aj vírusy. Pred priemyselnou revolúciou sa vírusy rovnomerne rozptýlili po celej atmosfére. Avšak teraz, keď sú uhlíkové častice všadeprítomné vo vzduchu, vírusy sa abnormálne koncentrujú okolo tejto látky.

Čím väčšia je koncentrácia PM2,5, tým väčšia je koncentrácia vírusového materiálu.

 Každý rok, počnúc posledným septembrovým týždňom a končiac koncom júna, sa príroda na severnej pologuli dostáva do spánkového cyklu. Počas tohto obdobia nie sú schopné absorbovať koncentrácie uhlíkových častíc a emisií CO2 a iných znečisťujúcich látok, ktoré by za normálnych okolností absorbovali stromy, rastliny, oceány a pôda.

Výsledkom sú veľmi vysoké koncentrácie znečisťujúcich látok, ktoré sa pohybujú východným smerom s veternými prúdmi. (Počas cesty: zhluky špicatých vírusov, ktoré sa zachytili na časticiach uhlíka.)

Problémom – a pripomínajúcim škodlivé účinky chemického poľnohospodárstva – sú zvýšené koncentrácie PM2,5 v oblastiach, kde bola pôda degradovaná na bod, že jeho živý, dýchajúci mikrobióm stratil schopnosť absorbovať uhlík v ktoromkoľvek ročnom období, bez ohľadu na ročné obdobie.

Prostredníctvom satelitných snímok NASA môžeme každý rok od polovice októbra vidieť obrovský oblak uhlíkového materiálu, ktorý sa vznáša z centier ťažkého priemyslu v Číne a iných priemyselných oblastiach sveta a rozptyľuje sa vo východnom prúde cez severnú pologuľu. . V máji tento toxický opar pokryje severnú pologuľu. Môžete sa pozrieť na IQAir na analýzu údajov o toxicite PM2,5 v reálnom čase na celom svete.

Je zvláštne, že to, čo nazývame „sezónna chrípka“, sa dokonale zhoduje s obdobím, keď sa príroda na severnej pologuli dostáva do spánkového cyklu. Počas mesiacov, ktoré označujeme ako „chrípková sezóna“, je naše telo náchylnejšie na zápalové javy – horúčku, upchatie, kašeľ a stratu chuti do jedla.

K tomuto javu dochádza, keď sa naše telo prispôsobuje a dostáva do rovnováhy s priemyselnými toxínmi v prostredí. Keď koncom júna príde leto, príroda obnoví svoj regeneračný cyklus: Oblaky PM2,5 sa pomaly rozptyľujú a nakoniec miznú, čím sa znižuje riziko respiračných ochorení. To je dôvod, prečo len zriedka, ak vôbec, zažijeme chrípku počas letných mesiacov na severnej pologuli. Sledovaním tokov uhlíkových častíc teda môžeme skutočne zmapovať a presne predpovedať, kde sú horúce miesta respiračných infekcií,

David Skripac 

O autorovi: David Skripac  má bakalársky titul v odbore leteckého inžinierstva. Počas dvoch služobných ciest ako kapitán v kanadských vzdušných silách veľa lietal v bývalej Juhoslávii, Somálsku, Rwande, Etiópii a Džibuti.

David s využitím zvedavej mysle, bystrého citu pre detail a zručností pri riešení problémov, ktoré si vypiloval počas univerzitných rokov a počas svojej kariéry, venoval takmer 200 hodín skúmaniu najnovších vedeckých poznatkov v oblasti virológie a mikrobiológie, aby túto knihu doviedol do konca. 

Od jari 2020 napísal aj niekoľko esejí na tému COVID-19 pre globálny výskum.

Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG)

 Primárny zdroj: E-kniha Global Research, Centrum pre výskum globalizácie (CRG)

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d