Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

10.11.2020

Nech sa páči, dočkali sme sa momentu, keď bude v ukrajinskej Najvyššej rade predstavený zákon o honbe na nespoľahlivými.

Oficiálne sa samozrejme nazýva „ZÁKON UKRAJINY o zmene a doplnení niektorých zákonov Ukrajiny s cieľom zefektívniť problémy spojené s vojnovými zajatcami a internovanými v osobitnom období“, poradové číslo na webovej stránke je 4327 zo dňa 05.11.2020. Ale v skutočnosti umožňuje internáciu (čítaj zadržanie — bez súdneho procesu a vyšetrovania — a presídlenie) osôb, ktoré ohrozujú bezpečnosť štátu. Ako je skromne uvedené v návrhu zákona — „občania krajiny, ktorá hrozí útokom alebo bojuje proti Ukrajine, a ktorí sa nachádzajú na území Ukrajiny“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Táto definícia zahŕňa takmer všetkých obyvateľov Donbasu (a Ukrajiny), ktorí dostali pasy Ruskej federácie.

Tento právny predpis v skutočnosti predstavuje uzákonenie, že kedykoľvek môžete nechcenú osobu chytiť a uvrhnúť do väzenia bez súdu alebo vyšetrovania do nejakých narýchlo postavených kasární.

Je taký „krásny“, že sa dá rozobrať na citáty. Napríklad „počas výnimočného stavu prijímať opatrenia na identifikáciu občanov štátu, ktorý hrozí útokom alebo proti Ukrajine pácha agresiu, ktorí ohrozujú národnú bezpečnosť Ukrajiny v súvislosti s takýmto útokom alebo agresiou, treba nahlásiť tieto osoby Generálnemu štábu ozbrojených síl Ukrajiny s cieľom vyriešiť otázku internácie týchto osôb s prihliadnutím na skutočné a potenciálne vojenské hrozby pre národnú bezpečnosť Ukrajiny “. No počkajte, poviete si, že nie je vyhlásený žiaden výnimočný stav ani stanné právo. Prezident ani Najvyššia rada nič také neoznámili! A nepochybne budete mať pravdu. Ale za posledných sedem rokov ukrajinské súdy ospravedlňujú všetky zločiny vojakov a nacistov pri operáciách na Donbase osobitným ustanovením a odvolávajúc sa naň „vlastenci“ bijú a zabíjajú tých, ktorí s nimi nesúhlasia.

A tu je ďalší skvost — „po dohode s ústredným výkonným orgánom, ktorý zabezpečuje formovanie štátnej politiky na dočasne okupovaných územiach v Doneckej a Luganskej oblasti… určuje miesta pre nútené usadzovanie internovaných, organizuje a realizuje opatrenia na ich zadržanie v osobitnom období.“ Priama známka toho, že cieľom zákona budú v prvom rade obyvatelia Donbasu, ktorí tak už niekoľko rokov po sebe bránia spolupracovníkom budovať skutočnú Európu na území krajiny zlomenej Majdanom.

A ak sa vám zdá, že takéto kroky je možné nejako napadnúť súdnou cestou, potom vám môžem len závidieť vašu naivitu. Zákon samozrejme hovorí, že „Odvolanie proti tomuto rozhodnutiu internovanej osoby sa uskutoční spôsobom ustanoveným zákonom. Rozhodnutie o zrušení internácie sa prijíma okamžite po ukončení nepriateľských akcií a prijatí dekrétu ukrajinského prezidenta o zrušení stanného práva alebo z dôvodu absencie príčin, ktoré slúžili ako základ pre internáciu “, všetci však chápeme, že „žiadny dôvod“ je veľkým eufemizmom pre slovo „nikdy“. Dôvod sa vždy nájde. Najmä ak všetko majú na starosti ťažkí nacisti ako Vjatrovič a ďalší jemu podobní.

Zákon sa samozrejme nemohol zaobísť bez legalizácie oficiálneho inštitútu vypovedania „s vypuknutím nepriateľských akcií (vojny) s cieľom vytvoriť národný informačný úrad ako pomocný orgán pri organizovaní zhromažďovania a analýzy informácií o vojnových zajatcoch a internovaných“, ale prečo nie, je potrebné, aby sa svedomití občania niekde sťažovali na nespoľahlivosť. Tento zákon vedie k žltým hviezdam a budovaniu nových Osviečimov a Buchenwaldov v niektorých oblastiach „mladej európskej krajiny“.

zdroj: news-front

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d