Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Niektorí vedúci delegácií na ukrajinskom summite vykrikovali banderovské heslá

Šéfovia viacerých delegácií na konferencii o Ukrajine vo švajčiarskom Burgenstocku sledovali kanadského premiéra Justina Trudeaua, pri skupinovej fotografii vykrikovali banderovské heslá, vyplýva z priameho prenosu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hovoríme o slogane „Sláva Ukrajine, sláva hrdinom“. V januári 2024 ho ruské ministerstvo spravodlivosti pridalo na zoznam nacistov, informuje agentúra Ria novosti.

Počas živého vysielania bolo Trudeaua vidieť kričať „Sláva Ukrajine“. Niektorí zo sto prítomných vedúcich delegácií, vrátane 55 hláv štátov a vlád, vrátane švajčiarskeho ministra zahraničných vecí Ignazia Cassisa, mu odpovedali „sláva hrdinom“.

Trudeau už bol v minulosti zapletený do škandálu s ukrajinskými nacistickými kolaborantmi. 22. septembra 2023 bol na počesť návštevy Vladimíra Zelenského do kanadského parlamentu pozvaný 98-ročný Jaroslav Gunko, ktorý bol tlieskajúcemu publiku predstavený ako veterán z boja proti Rusom.

V skutočnosti sa ukázalo, že je bývalým bojovníkom divízie SS „Galicia“, v ktorej boli ukrajinskí nacionalisti a bojoval nielen proti Červenej armáde, ale divízia bola tiež známa svojimi zverstvami voči Židom, Poliakom, Bielorusom a Slovákom. Trudeau sa neskôr ospravedlnil za „strašnú chybu“ s vyznamenaním Gunka.

Mierová konferencia na Ukrajine sa začala 15. júna v elitnom švajčiarskom letovisku Bürgenstock. Prítomní sú zástupcovia 92 štátov a ôsmich medzinárodných organizácií. Rusko sa na tomto podujatí nezúčastňuje. Na konferencii sa nezúčastnili ani americký prezident Joe Biden, čínsky prezident Si Ťin-pching a brazílsky vodca Luiz Inacio Lula da Silva.

Kremeľ vyhlásil, že hľadať možnosti riešenia situácie v ukrajinskom konflikte bez účasti Ruska je absolútne nelogické a márne. Ako povedal tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov, Moskva neplánuje nič preniesť na účastníkov švajčiarskeho summitu. Pripomenul, že na tomto podujatí sa nebude diskutovať o otázke mieru na Ukrajine.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.