Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Múdrosť je o vytváraní a udržiavaní šťastného poriadku rodinného zväzku, o výchove duchovne a fyzicky, harmonických detí, o zachovaní veľkosti slovanských klanov. Ako sa dnes vyvarovať chýb a zachovať pokoj a lásku v rodine, alebo ako dosiahnuť slovanskú lásku k múdrosti. Neexistuje žiadna konkrétna schéma, ktorá by fungovala pre akúkoľvek rodinu.

* Pri zakladaní rodiny vedzte, že je to na celý život a nepripúšťajte možnosť myslieť si, že ide o dočasnú voľbu. S hľadaním vhodného životného partnera by ste to mali brať veľmi vážne. Pamätajte, že je lepšie stráviť roky hľadaním vhodného a harmonického životného partnera, ako stráviť roky nešťastným životom s nesprávnym človekom. Hľadajte niekoho s podobnými záujmami a cieľmi v živote.

* Pri výbere svojej polovičky počúvajte svoje srdce, no vedzte, že človek iného vyznania či iných svetonázorových postulátov pre vás nebude ideálnou voľbou. Rodina, ktorá je na rôznych egregoriálnych kanáloch, nebude schopná dospieť k múdrosti a konflikt bude viditeľný pri výchove detí.

* Najlepšou možnosťou na vytvorenie rodiny je osoba, ktorá tak či onak môže vstúpiť do rodinného podniku. Osoba, ktorá chce pokračovať v tradíciách stanovených v rodine.

* Pokúste sa okamžite žiť oddelene od svojich rodičov, ale v rovnakom dome alebo oblasti. V dávnych dobách bol pre každú novú rodinu postavený dom, ale vedľa iných domov bratov a príbuzných. Stalo sa tak preto, aby rodina bola na jednom mieste. To uľahčuje riešenie problémov. Každá rodina by mala mať svoj domov. Usilujte sa o to. Ale pamätajte, že vaši rodičia potrebujú starostlivosť a podporu v starobe, nechoďte od nich ďaleko, pretože vaše deti sa môžu neskôr vzdialiť od vás.

* Vo vytvorenej rodine má dominantnú úlohu muž. Bez ohľadu na sociálne postavenie a hmotný príjem. Ak je to inak, génová pamäť, nenachádzajúc oporu, muž degraduje. Ak teda v rodine velí žena, potom muž stráca psychologické vlastnosti, ktoré sú pre hlavu rodiny potrebné. Aj keď sa muž dobrovoľne vzdá moci v rodine, snažte sa urobiť všetko pre to, aby sa muž cítil ako muž.

* Len rodina, ktorá dodržiava zdravý životný štýl, dokáže vychovať zdravé potomstvo. To znamená, že žena a muž by sa mali zbaviť zlých návykov, ako je fajčenie a pitie alkoholu. Muž, ak sa z nejakého dôvodu nemôže zbaviť závislosti od fajčenia, by mal fajčiť za stenami domu! A ak je manželka tehotná, v žiadnom prípade s ňou nefajčite! Je žiaduce prejsť na vegetariánsku a surovú stravu.

* Na život v múdrosti rodina jednoducho potrebuje dieťa, a ak je to možné, viac ako jedno. Dieťa je vaším pokračovaním, vašou zárukou nesmrteľnosti, je to ono, kto prijíma tradície a pokračuje v rodine. Milujte svoje deti, doprajte im to najlepšie.

* Pre všetky starosti v rodine je pokojná atmosféra jednoducho potrebná. Neustále nadávky jednoducho ničia osobnosti a ničia rodiny. Nedá sa vyhnúť hádkam a výčitkám v rodine, ale skúste rodine nenadávať, napoly žartovať, napoly hrať, pamätajte, že hádky vedú k návalu negatívnej energie na blízkych.

… všetko by malo byť postavené na vzájomnom rešpekte.

* Spoločné jedlo. Jedlo má veľmi starodávnu rituálnu históriu. Predtým sa celá rodina zišla pri veľkom dubovom stole a kým otec nezačne jesť, nikto jedlo neprijíma. Zhromaždené pri stole prísne v určitom čase. Pri stole neboli žiadne rozhovory – „kým jem, som hluchonemý“. A teraz je žiaduce jesť spolu a nie blízko televíznych monitorov.

* Vzťahy sú krehká vec a časom sa skôr zhoršujú, ľudia sa jeden od druhého unavujú. Ale nie je to tak. Ak sa budete držať základov múdrosti, môžete predĺžiť vzájomný záujem o seba, nájsť niečo nové vo svojom milovanom, predtým neznámom. Napríklad každá rodina by mala mať svoje vlastné tradície, svoje vlastné sviatky a pamätné dni.

Múdrosť je láska, kde je na prvom mieste pravda a dôvera jeden v druhého. Takéto manželstvo nemožno zničiť ani otriasť. Láske k múdrosti sa treba naučiť, pretože muž nemôže žiť bez ženy a naopak. Oheň a voda budú vždy v rovnováhe. Len v manželstve sa môže človek zdokonaliť, iba v rodine sa človek môže nájsť.

Ale múdrosť je nemožná bez ochranných symbolov z vlastných sviatostí a tradícií.

Prstene sú prastarým ochranným symbolom slnka a vernosti. Verí sa, že prstene by mali byť na milencoch až do konca ich dní. Zhodiť prsteň vo svadobný deň je zlé znamenie. Nemôžete dať prsteň na vyskúšanie inej osobe. Je lepšie nosiť prstene starých otcov, aby si zachovali svoju vernosť v manželstve. Na každej svadbe sa v skutočnosti vykonáva jeden obrad – to je partnerstvo rodín a spojenie sŕdc.

Svadby trvali 2 dni.

Čistota dievčaťa je pre muža zárukou múdrosti, zárukou jej vernosti a jedinečnosti.

Každá udalosť v Prírode a vo vašom živote sa odohráva v čase, ktorý určili Bohovia a vo svojom vlastnom čase, a bez ohľadu na to, ako to odmietnete, to, čo je predurčené stať sa, sa určite stane.

V našej prirodzenej slovanskej viere existuje učenie o Darne – učenie o rovnováhe bytia medzi „ničením“ a „vytváraním“ – či skôr „menením Sveta“ – princípov (síl) Prírody.

Dávajte si pozor na jazyk. Vyčistite ho od nepotrebných cudzích výrazov, ktoré majú analógy vo vašom rodnom jazyku, jednoducho nechytajte žiadne nové vulgárne výrazy. Nehovorte obscénne, vysvetlite všetkým všetko až do konca obyčajnými slovami. Čistota vášho jazyka je čistotou pred bohmi.

Milujte krajinu a kultivujte ju – nájdite si príležitosť na okopávanie v záhrade, dotýkajte sa jej rukami, očistite ju od buriny. Zem je živá. Zoberie od vás všetky duchovné odpadky navyše. Duša sa stane čistejšou. Neľutujte čas strávený obrábaním pôdy. Buďte častejšie v dobrom lese.

Neponižujte sa pred bohatstvom. Ak sa napríklad ocitnete v roztrhaných čižmách medzi tučnými Mercedesmi, zdvihnite hlavu a narovnajte ramená. Pozrite sa jasne. Sú za vami vaši predkovia, tisíce rokov tradície a kultúry. Pamätajte: vaša duša, myseľ, srdce, pľúca, zmyslové orgány nemôžu byť vytvorené pre žiadne bohatstvo. Niektoré z nich možno ukradnúť a predať; ale je nemožné rásť, tvoriť bez človeka a celého ľudu.

Vy, dokonca aj nahí a hladní, ste stále zázrak. A nadradenosť kohokoľvek obohateného nad vami je zanedbateľná. Toto si treba vždy pamätať. Zmyslové vnímanie prírody, ktoré máte z viery, sa nedá kúpiť ani predať. Je to nenahraditeľná hodnota. Ak ste nadobudli peniaze, prácu, byt, oblečenie, ale stratili ste vieru a tradície, stratili ste takmer všetko.

Založiť si rodinu a mať deti je nevyhnutnosťou. Záleží na vašom životnom štýle a na tom, koho si vyberiete za manžela.

Radujte sa, ak je to možné. Človek je poslaný na Zem bojovať, ale nie trpieť. Sviatky sú usporiadané nielen kvôli tajomstvám a sviatostiam. Radosť nie je pretvárka. Čistá radosť sa páči bohom, preto sú sviatky súčasťou našej prirodzenej viery. Radosť predlžuje život, rieši to, čo sa zdalo neriešiteľné, odstraňuje váhu nevyhnutného.

Poznanie je moc. Naučte sa nové veci z kníh a rozhovorov s inteligentnými ľuďmi.

Myseľ, duša, telo – musia byť neustále v práci. Bez reflexie duša a myseľ chradnú, najmä v mestských oblastiach. Je veľa ľudí, ktorí zomreli zaživa. Navonok sa zdajú byť živí: pracujú, jedia, rozprávajú sa, ale všetko to robia automaticky, nerodí sa v nich ani jedna nová myšlienka, nerastie nič užitočné a tak to bude až do fyzickej smrti. Bojte sa takého osudu.

Máme Ducha, našu Zem a našich Bohov.

Takmer všetko spomenuté sa dá zvládnuť aj bez míňania peňazí, chce to len určité úsilie vôle, bez ktorej nemôžeme prežiť. Pre zdravého človeka sa toto napätie veľmi skoro stane príjemným (ako fyzické cvičenia), pretože napĺňa život zmyslom.

…po víťazstve v Duchu prichádza víťazstvo v bytí.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

možno ste nepostrehli

%d blogerom sa páči toto: