Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u Slovenov z praktického chápania hodnoty Slova pre každú oblasť života Človeka.Pojem DOBRÉ SLOVO zastupuje v našom duchovnom dedičstve významovú trojjedinosť:

DOBRÉ SLOVO – PRAVDA – DOBRÝ SKUTOK
ROZPRÁVANIE – ROZMÝŠĽANIE – KONANIE
REČ – MYŠLIENKA – ČIN

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Naši Predkovia Sloveni
pokladali DOBRÉ SLOVO, PRAVDU a DOBRÝ SKUTOK
za nevyhnutný základ pre ľudské Myslenie i Konanie
.

Sloveni boli vždy vďační za každé Dobré Slovo, ktorého sa im dostalo. Pokladali ho za veľkú odplatu za svoje vlastné Slová, Myšlienky a Činy.

Slovo, ktoré nie je dobré, t.j. nie je pravdivé a nevyúsťuje v Dobrý Skutok, bolo pre Slovenov len prázdne slovo.

U Slovenov sa pretavovanie Dobrého Slova do Pravdy a Dobrých Skutkov nevnímalo ako napĺňanie dogmy, ale ako napĺňanie východiskovej podmienky múdreho, kultúrneho a duchovného života Človeka, Rodiny a Národa.

Návrat k pôvodnému Mysleniu
nie je v našom prípade len o intelektuálnom,
filozofickom alebo emocionálnom prinavracaní sa do minulosti.
Je o obnovení PRAXE ŽIVOTA,
ktorá nám vždy umožňovala
dôstojne a slobodne nažívať
medzi Tatrami a Dunajom tisícky rokov.
ZDROJ: Z knihy ZNOVUZRODENIE STAREJ VIERONAUKY SLOVENSKEJ
Ing. Štefan Pecho, PhD.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.