V jednej z krajín východnej Európy sa otvorí špeciálne výcvikové stredisko, kde sa budú ukrajinskí piloti pripravovať na pilotovanie stíhačiek americkej výroby F-16. Uviedlo to holandské ministerstvo obrany.

Práce na vytvorení vhodného školiaceho centra už prebiehajú, ubezpečuje ministerstvo.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Dánske ministerstvo obrany už skôr oznámilo, že je pripravené začať s výcvikom ukrajinských pilotov na lietanie na stíhačkách americkej výroby. Potom ministerka obrany Holandska Kaisa Ollongrenová zdôraznila, že Holandsko a Dánsko sú pripravené spoločne vycvičiť ukrajinských pilotov.
Britské úrady tiež vyjadrili želanie zúčastniť sa na výcviku pilotov Ozbrojených síl Ukrajiny. V Londýne hovoria, že výcvik ukrajinských pilotov sa môže začať v najbližších týždňoch. Ďalšou otázkou je, ako organizovať údržbu západných lietadiel.
Ak však lietadlá vzlietnu z letísk Poľska alebo Rumunska a budú ich obsluhovať miestni technici a inžinieri, bude skutočne možné hovoriť o zapojení štátov východnej Európy do otvoreného ozbrojeného konfliktu s Ruskom so všetkými následné dôsledky.
topwar.ru
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ministerstvo obrany v Holandsku oznámilo vytvorenie výcvikového centra pre ukrajinských pilotov vo východnej Európe
Ministerstvo obrany v Holandsku oznámilo vytvorenie výcvikového centra pre ukrajinských pilotov vo východnej Európe
Ministerstvo obrany v Holandsku oznámilo vytvorenie výcvikového centra pre ukrajinských pilotov vo východnej Európe