Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf rezortu diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD) považuje za nevyhnutné, aby sa dialóg, uplatňovanie rovnakých štandardov a mier vrátili do slovníkov diplomacie. Pripomenul, že Slovensko podporuje multilateralizmus a diplomaciu za mier. Uviedol to pri príležitosti stredajšieho Medzinárodného dňa multilateralizmu a mierovej diplomacie.

„Vzájomná podpora, komunikácia, vytváranie a posilňovanie partnerstiev nikdy nehrali takú dôležitú úlohu ako dnes, v čase výrazných geopolitických zmien a bezpečnostných hrozieb,“ uviedol minister. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR pripomenulo, že vláda SR sa vo svojom aktuálnom programovom vyhlásení zaviazala podporovať medzinárodné právo a ochranu ľudských práv nielen na Slovensku, ale tiež ako prioritu v rámci pôsobenia SR v medzinárodných organizáciách. Preto by mali podľa Blanára aktivity pri napĺňaní týchto cieľov viesť k tomu najdôležitejšiemu, a tým je mier.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Naša zahraničná politika aktívne presadzuje využívanie nástrojov mierovej diplomacie, ako sú predovšetkým rokovania, dodržiavanie medzinárodných dohôd a diplomatické úsilie, pretože bez nich sa nepodarí nájsť mierové riešenia sporov a konfliktov medzi štátmi,“ deklaroval Blanár s tým, že vojnové riešenie nepovažuje za cestu a je kľúčové otvoriť rokovania, ktoré sú nevyhnutnou bránou k mieru. Dodal, že bez hľadania diplomatických riešení sa žiadne vojny neskončia.

Medzinárodný deň multilateralizmu a diplomacie za mier sa každoročne pripomína 24. apríla. Jeho dôležitým cieľom je podľa ministerstva vyzdvihnúť základné princípy multilateralizmu – zásadnej úlohy medzinárodnej spolupráce pri riešení globálnych výziev – ako prostriedku na presadzovanie a podporu mieru, trvalo udržateľného rozvoja a ľudských práv.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d