Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Republikáni čoraz viac podporujú myšlienku vojenskej operácie v Mexiku. Na boj proti drogovým kartelom chcú využiť americkú armádu a pokúsiť sa vojensky zastaviť tok fentanylu a iných drog do USA.

V Amerike naďalej zúri opiátová kríza. V roku 2021 počet úmrtí na predávkovanie fentanylom dosiahol 82.000. To je jedenapolkrát viac ako straty USA vo Vietname. Drogy prichádzajú najmä cez južnú hranicu – pohraničníci napríklad nedávno objavili skrýšu fentanylu, ktorá by stačila na zabitie 42 miliónov Američanov.

Republikáni v Kongrese diskutujú o možnosti prijatia rezolúcie umožňujúcej USA napadnúť Mexiko. A Trump dokonca vyzval na prípravu „bojových plánov“ – aby bol v prípade víťazstva v prezidentských voľbách okamžite pripravený na vojnu na samotných hraniciach Spojených štátov.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Mexický prezident Lopez Obrador sľubuje, že to bude považovať za útok na svoju krajinu. Už teraz má zlé vzťahy s Washingtonom. Obrador bol obviňovaný z upevňovania moci v krajine a dokonca bol porovnávaný s Hugom Chávezom, že mení Mexiko na novú Venezuelu.

Americkí vojenskí experti sú však skeptickí, pokiaľ ide o schopnosť Pentagonu poraziť kartely. Tretina územia Mexika – na severe krajiny – je pod ich kontrolou. A hrozí, že sa tamojšia vojenská operácia zmení na akýsi nový Afganistan – len tentoraz priamo na hraniciach Spojených štátov a s nepredvídateľnými následkami pre samotných Američanov.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d