Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová potvrdila duplicitu svojej vlády v súvislosti s konfliktom na Ukrajine potvrdením, že dohoda o prímerí z roku 2014 mala Kyjevu poskytnúť čas na vybudovanie armády, uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.

V rozhovore pre magazín Zeit zverejnenom v stredu Merkelová povedala, že minský protokol, ktorý sprostredkovali Nemecko a Francúzsko, bol „pokusom dať Ukrajine čas“, ktorý používala na to, aby sa „stala silnejšou“, ako sa teraz ukazuje na bojisku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Odvolávala sa na prvý z dvoch dokumentov známych pod spoločným názvom „Minské dohody“, ktoré mali pomôcť Kyjevu pri zmierení sa s povstalcami na východe, ktorí odmietli výsledok ozbrojeného prevratu v hlavnom meste v roku 2014.

Berlín a „v konečnom dôsledku ani Západ“ nikdy nemali v úmysle implementovať dohody z Minska, uzavrela Zacharova na základe Merkelovej vyjadrení.

USA a ich spojenci „simulovali podporu rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN“, ktorá podporila mierový plán, zatiaľ čo pumpovali zbrane na Ukrajinu a „ignorovali všetky zločiny spáchané kyjevským režimom… v záujme rozhodného úderu proti Rusku,“ vysvetlila v príspevku na sociálnej sieti.

Merkelová potvrdila, že mierová dohoda s Ukrajinou bola trik

Merkelová v rozhovore pre Zeit uviedla, že Rusko v roku 2015 „ľahko mohlo prevalcovať“ ukrajinské jednotky a dodala, že pochybuje, že „krajiny NATO mohli vtedy urobiť toľko ako teraz“.

Druhá časť minských dohôd bola podpísaná vo februári 2015 v čase vojenskej porážky, ktorú utrpeli ukrajinské jednotky, ktoré sa pokúsili potlačiť milície Donbasu.

Merkelovej opis dohôd sa zhoduje s tým, ktorý urobil bývalý ukrajinský prezident Piotr Porošenko,  počas ktorého boli podpísané. Na domácej pôde v auguste 2015 vyhlásil, že mierová dohoda bola lesťou, aby dala jeho vláde čas na vojenskú posilu. To isté povedal západnému publiku v júni tohto roku.

Rusko vyslalo svoje jednotky na Ukrajinu koncom februára s odvolaním sa na neschopnosť Kyjeva implementovať minské protokoly, podľa ktorých by regióny Doneck a Luhansk dostali v rámci ukrajinského štátu osobitný štatút. Kremeľ uznal republiky Donbasu za nezávislé štáty, ktoré odvtedy hlasovali za pripojenie k Rusku spolu s regiónmi Cherson a Záporožie.

Rusko tiež požadovalo, aby sa Ukrajina oficiálne vyhlásila za neutrálnu krajinu, ktorá sa nikdy nepripojí k žiadnemu západnému vojenskému bloku. Kyjev napriek tomu trvá na tom, že ruská ofenzíva bola úplne nevyprovokovaná.

Pôvodný zdroj tohto článku je Azerbaycan24

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d