Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Medvedev v reakcii na protiruské sankcie varoval nepriateľov Ruska, že v budúcnosti budú čeliť množstvu žalôb po celom svete a prirovnal ich k stredovekej inkvizícii, ktorej svedkov dodáva len Veľký inkvizítor

Bývalý ruský prezident, súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev sa vyjadril k západným sankciám.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev prirovnal nedávne západné sankcie k metódam španielskej inkvizície, stredovekej katolíckej cirkvi používanej na boj proti kacírstvu.

Táto temná stránka histórie má jasné paralely so sankciami, ktoré boli uvalené na Rusko v dôsledku ruskej vojenskej operácie na Ukrajine, tvrdí Medvedev v stredajšom príspevku na Telegrame.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa bývalého prezidenta, ktorý je v súčasnosti podpredsedom Bezpečnostnej rady krajiny, sa stredovekí inkvizítori od moderných „nepriateľských“ krajín líšia len tým, že Západ zatiaľ nenavrhol hodiť ruských podnikateľov do ohňa. Inak sú podľa neho „všetky inkvizičné metódy na mieste“.

Západ od začiatku ruskej vojenskej operácie na Ukrajine uvalil množstvo sankcií na firmy, jednotlivcov a štátne spoločnosti. Zabavil tiež devízové aktíva ruskej centrálnej banky.

„Dôvodom na obvinenia je len príslušnosť k ‚zlému‘ štátu (Rusku). Dôkazy nie sú potrebné, stačí podozrenie z ‚čarodejníctva‘ (spojenie s vedením krajiny). Svedkovia – len zo strany Veľkého inkvizítora (USA a ich európskych sluhov). Spory strán a súťaživosť v inkvizičnom procese nie sú povolené (obvinený ruský podnik nemá právo na advokáta),“ vysvetlil Medvedev.

Exprezident však poznamenal, že kým v stredoveku neexistovala možnosť, aby sa „nešťastní“ kacíri odvolali proti rozsudku smrti, dnes „existuje postup odvolania sa proti rozhodnutiam Veľkého inkvizítora“. Navyše, súdne systémy USA, Spojeného kráľovstva a kontinentálnej Európy majú “značnú mieru nezávislosti“, povedal Medvedev, a preto sú schopné „napraviť chybu inkvizičného procesu“.

„Naši oponenti, povedzme si to na rovinu, nepriatelia Ruska, ktorí sa tak vehementne snažia „zrušiť“ vlastníctvo ruských podnikov, by mali pochopiť, že ich čaká množstvo súdnych procesov. Ako na národných súdoch Spojených štátov a Európy, tak aj na medzinárodných súdoch,“ varoval Medvedev.

Dodal, že tieto procesy bude sledovať celý svet, pretože každý, nielen Rusko, „môže trpieť nezákonnosťou“.

Medvedev svoj príspevok uzavrel slovami, že „v opačnom prípade právna nestrannosť a rovnosť všetkých pred zákonom navždy zahynú v ohni politickej nenávisti Západu voči Rusku“ a zostane len „jus ad bellum“„právo na vojnu“.

Moskva zaútočila na svojho suseda koncom februára po tom, ako Ukrajina nesplnila podmienky minských dohôd podpísaných v roku 2014 a Rusko nakoniec uznalo donbaské republiky Doneck a Luhansk. Cieľom protokolov sprostredkovaných Nemeckom a Francúzskom bolo upraviť postavenie týchto regiónov v rámci ukrajinského štátu.

Rusko teraz požaduje, aby sa Ukrajina oficiálne vyhlásila za neutrálnu krajinu, ktorá nikdy nevstúpi do vojenského bloku NATO pod vedením USA. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenzíva nebola vyprovokovaná, a poprel tvrdenia, že plánoval opätovne získať tieto dva regióny silou.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d