Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Matovičova vláda odsúhlasila prítomnosť rakúskych vojakov na Slovensku. Cudzia armáda nemá na Slovensku čo robiť, odkazuje JUDr. Krajníková

Podľa známej advokátky JUDr. Adriany Krajníkovej je dokument Matovičovej vlády vydaný na podklade nulitných predchádzajúcich právnych paaktoch vlády, a teda sám je tiež nulitný.

Slovenským vojakom budú počas najbližšieho víkendu pomáhať aj príslušníci rakúskych ozbrojených síl. Na svojom dnešnom rokovaní na to dala na návrh ministra obrany Jaroslava Naďa súhlas vláda.

Rakúski vojaci budú pomáhať na našom území so zabezpečovaním celoplošného testovania. „Príslušníci ozbrojených síl Rakúskej republiky pôsobiť v celkovom počte 50 vojenských medikov spolu s príslušníkmi ozbrojených síl Slovenskej republiky na území Slovenskej republiky,“ informuje v materiáli rezort obrany.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Príslušníci rakúskej armády budú pomáhať počas víkendu na odberných miestach a zároveň pomôžu našim vojakom aj po testovaní.

„Následne budú pomáhať ozbrojeným silám Slovenskej republiky odstraňovať následky núdzového stavu,“ dodal rezort obrany.

Celoplošné testovanie prebehne na Slovensku už počas najbližšieho víkendu 31. 10. a 1. 11., počas ďalšieho víkendu by mala prebehnúť druhá fáza.

Minister obrany Jaroslav Naď aj premiér Igor Matovič včera priznali, že na odberné miesta stále chýba značná časť zdravotníckeho personálu, čo môže ohroziť hladký priebeh testovania. 

Aby lekárov a ďalších zdravotníckych pracovníkov motivoval, ponúkol včera premiér špeciálnu odmenu 500 eur pre tých, ktorí budú vykonávať odbery počas oboch dní.

Dr. Krajníková: Dokument je vydaný na podklade nulitných predchádzajúcich právnych paaktoch vlády

K prítomnosti vojakov cudzej armády sa vyjadrila advokátka JUDr. Adriana Krajníková.

„Ide o vážny právny dokument vlády Slovenskej republiky a jej SÚHLASE s prítomnosťou príslušníkov ozbrojených síl Rakúskej republiky na území Slovenskej republiky za účelom zabezpečenia pomoci ozbrojeným silám Slovenskej republiky pri príprave a vykonaní celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19. Skutočnosť, že dokument je vydaný na podklade nulitných predchádzajúcich právnych paaktoch vlády, a teda sám je tiež nulitný,“ komentovala nariadenie Matovičovej vlády na sociálnej sieti Dr. Krajníková.

Na argument, že ide 50 vojenských medikov uviedla, že ťažiskom problému je prítomnosť príslušníkov cudzej armády, bez ohľadu na ich odbornú profesiu.

„Skutočnosť, že ide o lekárov je dnes nepodstaná. Lebo pri tejto vláde a prezidentke to zajtra budú „ITčkári“, „parašutisti“, „pešiaci“… o inej etnickej a náboženskej kultúre v armádach západných štátov netreba hovoriť,“ argumentuje advokátka.

„Ide o EXPERIMENT na Slovákoch v „Petriho miske“, na ktorého výsledok čakajú „autority“ Európskej únie. A rovnako tak „horúco“ čaká Matovič a Čaputová (viac v článkoch na Infovojna.sk – vo vyjadreniach samotných politikoch, nie hoaxoch, len ich vyjadrenia treba s porozumneím čítať a počúvať),“ zdôraznila Krajníková.

Vážená Covid-iniciatíva, cudzia armáda nemá na Slovensku čo robiť

„Vážená „Covid-iniciatíva“ (a p. Čaputová tiež), ide o cudziu armádu povolanú na územie Slovenska, ktorá tu z dôvodu VIRÓZY, A KEBY AJ CHRÍPKY nemá čo robiť !

Nemám ani tak obavy spred rakúskej armády, ako z tých našich politických šialencov. Uvidíme, ako na to zareaguje Rakúsko, lebo toto je skutočne šialenstvo! Skutkový a právny stav veci je však ten, že nie je legitímny dôvod, pre ktorý by mala na Slovensko vstúpiť noha cudzieho (!) vojaka (!). Hoc aj v „bielom plášti ale vždy POD UNIFORMOU !

Takto „decentne“ začínala aj druhá svetová… a špirála nemala konca.

Osobitne pre p. Čaputovú – plošné TESTY tu nemajú čo robiť. Nie ubezpečovať občanov, že na každého vyjde, pod už dobre vytvoreným marketingom paniky, strachu z nebezpečenstva VIRÓZY a právnych postihov „bezrúška“ a „beztestu“.

P. Čaputová, ak by ste od tých ľudí, plačúcich, zúfalých od strachu… !!!!! uvažujúcich aj „čo“ so svojim životom…, poznali ich životné príbehy a osudy ako ich každý deň počúvam ja, veci by ste začali vidieť inak, než z pohľadu Vašej „sterilnej Petriho misky“ (a kto vie či…)

Až „Covid-iniciatíva“ dá právne proti-argumenty mojim tvrdeniam, opreté o konkrétne „paragrafy“, lebo stále platí Čl. 2 ods. 2, 3 Ústavy SR, že TESTOVANIE je právny nezmysel a nulitný akt, ako aj všetky opatrenia ÚVZ – k čomu som postavila právne argumenty, tak čakám tie proti právne argumenty, budem sa im vážne venovať. Zatiaľ sa len prázdno hádajte. Je to vaše plné právo,“ dodala na záver známa advokátka.

Zdroj: InfoVojna / hnonline.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d