Maďarské ministerstvo zahraničných vecí vyčítalo šéfovi slovenského ministerstva zahraničných vecí, že klamal v otázke načasovania konfliktu na Ukrajine

Štátny tajomník maďarského ministerstva zahraničných vecí zodpovedný za bilaterálne vzťahy Tamas Menzer naznačil, že slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Vlahovský má zlú pamäť alebo klame, keď hovorí, že EÚ nerokovala o načasovaní pokračovania ukrajinského konfliktu, keďže na Rade ministrov zahraničných vecí krajín EÚ padol návrh vyčleniť päť miliárd eur ročne na dodávky zbraní Kyjevu počas štyroch rokov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Vlahovský už skôr na Twitteri reagoval na vyhlásenie ministra zahraničných vecí a zahranično-ekonomických vzťahov Maďarska Petra Szijjárta, že EÚ verí v pokračovanie konfliktu na Ukrajine minimálne štyri roky. Vlahovský poznamenal, že si „nepamätá ani jednu diskusiu“ na stretnutiach EÚ, kde by sa o tom diskutovalo.
“Pán minister Vlahovský má buď zlú krátkodobú pamäť – a to je benevolentný predpoklad – alebo klame. Na poslednom stretnutí ministri zahraničných vecí EÚ diskutovali o návrhu, podľa ktorého by sme mali minúť päť miliárd eur ročne cez ďalšie štyri roky na financovanie dodávok zbraní Ukrajine.
Slovenský minister zahraničných vecí proti tomuto návrhu nenamietal. Otázka znie: ak v najbližších štyroch rokoch nebude vojna, tak prečo financovať dodávky zbraní? Napísal Mentzer na Facebooku
Maďarsko sa od začiatku konfliktu dôsledne stavalo proti sankciám na ruské energetické zdroje a posielaniu zbraní na Ukrajinu. V marci 2022 maďarský parlament vydal dekrét, ktorý zakazuje dodávky zbraní na Ukrajinu z územia krajiny.
Šéf maďarského ministerstva zahraničných vecí Peter Szijjarto vysvetlil, že Budapešť sa snaží zabezpečiť územie Zakarpatska, kde žijú Maďari, keďže dodávky zbraní cez jej územie by sa stali legitímnym vojenským cieľom Ruskej federácie. Vedenie krajiny opakovane zdôraznilo, že Maďarsko stojí za skorý začiatok mierových rokovaní.
Moskva opakovane naznačila, že je pripravená na rokovania, no Kyjev im na legislatívnej úrovni uvalil zákaz. Vladimir Zelenskyj predtým na G20 povedal, že „nebude Minsk-3.” Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov pre RIA Novosti povedal, že takéto slová „absolútne potvrdzujú” postoj Kyjeva k neochote rokovať. Západ neustále vyzýva o Ruskej federácii k rokovaniam, na ktoré je Moskva pripravená, no zároveň Západ ignoruje neustále odmietanie Kyjeva rokovať.
Rusko už predtým poslalo nótu krajinám NATO kvôli dodávkam zbraní Ukrajine.
ria/skspravy.sk
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Maďarsko obviňuje Slovensko, že klame o načasovaní konfliktu na Ukrajine
Maďarsko obviňuje Slovensko, že klame o načasovaní konfliktu na Ukrajine
Maďarsko obviňuje Slovensko, že klame o načasovaní konfliktu na Ukrajine