Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Europoslanec a šéf hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík upozornil na sociálnej sieti na zmluvu Ministerstva hospodárstva SR s Pavlom Čekanom za takmer 2,5 milióna eur ( 2 496 865,00 €)

Tomu, čo chcel dávať “nezaočkovaných dole? Pani ministerka Saková, to vážne?!“, opýtal sa pre istotu hneď v úvode kritického statusu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vysvetlil, že dúfal, „že kšefty z čias Covidu sa budú prešetrovať, a nie že hlavní protagonisti toho všetkého sa budú miliónmi eur naďalej podporovať“.

Uhrík zacielil aj na poslanaca NR SR a splnomocnenca vlády pre preverenie procesov riadenia zdrojov počas pandémie Petra Kotlára (SNS), ktorý paradoxne dnes v Ženeve odmietol aktuálnu verziu Pandemickej zmluvy pre obmedzovanie suverenity členských štátov WHO.

„Pán poslanec Kotlár, toto treba riešiť! Nie otvárať vyšetrovanie chemtrailsov a tisíc ďalších vecí, až napokon nebude z ničoho vyšetrené nič. A milióny pre Čekana pôjdu zo štátu ďalej…“

Uhrík zároveň zdôraznil, že nechce kritizovať pozitívne úsilie členov vlády, ale „pokiaľ sa budú dávať milióny zo štátu naďalej progresívcom ako Čekan, tak sa vlastne nič, okrem rečí na tlačovkách, nezmenilo“.

A takýto výsledok vlády by sme videli veľmi neradi.

Podľa M.Uhríka covidovo-lockdownové obdobie treba najskôr vyriešiť. Myslí si, že je „milión užitočnejších projektov, na ktoré sa tie milióny dajú použiť“.

Redakčne dopĺňame, že projekt, na ktorý spoločnosť P. Čekana dostala vládny grant MultiolexDX, s.r.o. nesie názov Prospektívna klinická validácia vysoko presného diagnostického testu na rakovinu prsníka, ktorý určuje efektívnu personalizovanú liečbu, predpovedá odpoveď na terapiu a prognózu ochorenia“.

Podľa opísaných výstupov má ísť opäť o metódy RNA, čiže genetickej modifikácie, či zásahov do genetickej informácie.

Ribonukleová kyselina (RNA, slovensky skôr RNK) je nukleová kyselina tvorená vláknom ribonukleotidov, ktoré obsahujú cukor ribózu a nukleovej bázy adenín, guanín, cytozín a uracil.

Je zodpovedná za prenos informácie z úrovne nukleových kyselín do proteínov a pri niektorých vírusoch je dokonca samotnou nositeľkou genetickej informácie.

V mnohých ohľadoch je podobná deoxyribonukleovej kyseline (DNA), od ktorej sa líši jednak prítomnosťou ribózy, ktorú má vo svojej cukor-fosfátovej kostre namiesto deoxyribózy, a tiež tým, že využíva nukleovú bázu uracil namiesto tymínu.

Vďaka väčšej reaktivite ribózy môže molekula RNA zaujímať väčšie množstvo priestorových usporiadaní a zastávať oveľa viac funkcií, než oveľa stabilnejšia DNA, ktorá je využívaná bunkou predovšetkým ako úložisko genetickej informácie.

Celkové náklady projektu sú vyčíslené žiadateľom na 3 566 950,00 EUR, z toho na mzdové náklady 1 076 406,00 EUR, na výdavky na osobné náklady mimo bežnej pracovnej zmluvy 85 376,00 EUR, na výdavky na ostatné tovary a služby 1 183 000,00 EUR či výdavky na nástroje, zariadenia a infraštruktúru v sume 468 778,00 EUR.

Viac podrobností o zmluve nájdete  tu: https://crz.gov.sk/zmluva/9235954/

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d