Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Všetky indície nasvedčujú tomu, že ministerka kultúry Martina Šimkovičovása stala obeťou cielenej šikany s nenávistným prejavom a stalkingu – neželaného prenasledovania, pričom má ísť aj o jej maloleté dieťa.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová a generálny tajomník Lukáš Machala sa cítia dotknutí správaním niektorých členov Slovenského národného divadla. Machala hovoril o divadelných protivládnych protestoch. Šimkovičová tvrdí, že mala byť údajným terčom šikany herca počas predstavenia v SND.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Útok na ministerku?

M.Šimkovičovú pobúril verbálny útok s charakterom nenávistného prejavu priamo z javiska počas predstavenia v SND. Spolu s L.Machalom sa chcú preto rozprávať s hercom Ľubošom Kostelným a riaditeľom SND Matejom Drličkom, informuje web aktuality.sk.

Ministerka Šimkovičová pre alternatívne internetové rádio a webportál Infovojna uviedla bližšie podrobnosti: “Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Simkovicu, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou.“

Ministerka pred ďalšími krokmi zisťuje, či išlo o súčasť divadelného predstavenia alebo o osobný prídavok od herca.

Toto je šikana absolútna, politická šikana, pretože zoberme si, koľko ľudí je na jednom predstavení. Toto je politický aktivizmus a šikana. Neviem, ako by sa páčilo pánovi Kostelnému, ktorého sa budem pýtať z očí do očí, ak by sa toto robilo jeho osobe

Tvrdenie ministerky nie je zatiaľ overené. Z dedukcií vychádza, že mohlo ísť o komédiu s názvom Sme v pohode. Je to inscenácia o queer ľuďoch, kde Kostelný hrá geja.

Herec mal odmietnuť vyjadrenie pre portál Aktuality.sk: „Nebudem sa k tomu vôbec vyjadrovať, nechcem sa zamiešať do týchto hier, ktoré sú úplne neprístojné,“ povedal.

Ani riaditeľ SND sa ku kauze zatiaľ nevyjadril, stanovisko poslala hovorkyňa divadla Jana Alexová. „Slovenské národné divadlo komunikuje so svojím zriaďovateľom štandardným spôsobom. Nedisponujeme žiadnymi informáciami ohľadom spomínanej komunikácie ani potenciálne rušivej časti inscenácie,“ uviedla.

Drlička však na otázku, ako by reagoval, ak by si niekto počas predstavenia uťahoval zo Šimkovičovej, uviedol, že ide o krok cez červenú čiaru. „Pretože herec nemôže vnášať do inscenácie iné texty, ako sú napísané,“ povedal šéf SND.

Nechajte moje dieťa na pokoji!

Takto srdcerevúco aktuálne reagovala ministerka kultúry M.Šimkovičová na pravdepodobný stalking zo strany bulvárnych médií, ktoré sledujú nielen ju, ale aj jej školopovinné dieťa.

„Skutočne je najväčším problémom, ktoré Slovensko má, kam chodí moja maloletá dcéra do školy?“, spýtala sa Šimkovičová v statuse na sociálnej sieti Telegram.

„Chodila do Rakúska bolo zle, navštevuje slovenskú školu, opäť ju rieši bulvár. 10-ročné dieťa!“, apeluje ministerka na médiá.

Poukázala na fakt dvojitého metra a cieleného prenasledovania, keď nikdy nepostrehla, že by sa niekto zaujímal, kam chodia do školy deti pani Jaurovej, pána Matoviča, pani Cigánikovej, pána Hegera.

„Prečo má toto znášať práve moje dieťa?! Uvedomuje si vôbec niekto, ako sa dieťa musí cítiť, keď si o sebe číta články v novinách a vidí, že ju niekto čaká pred školou a fotí?! Dajte jej pokoj a tiež všetkým mojim deťom!“ odkázala s náznakom strachu, ale rázne.

Pripomeňme, že stalking je vzor správania, ktorý je vyslovene strašidelný a invazívny. Zahŕňa opakované a obsedantné sledovanie alebo prenasledovanie osoby, často bez jej súhlasu. Nie je to jednorazová záležitosť; je to neúnavná, pokračujúca posadnutosť. Toto správanie môže v cieľovej osobe vzbudzovať strach a úzkosť.

Z právneho hľadiska je stalking na celom svete definovaný rôzne. Podstata však zostáva rovnaká: nechcené, opakované obťažovanie, ktoré vyvoláva strach. Dôsledky pre prenasledovateľov môžu byť závažné vrátane väzenia.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d