Nelegálna migrácia bude hlavnou témou stretnutia predsedu vlády SR Roberta Fica, prezidenta Srbskej republiky Aleksandara Vučiča a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, ktoré sa uskutoční v utorok v Komárne. TASR o tom informoval Tlačový odbor Úradu vlády SR.

Ochrana vonkajších hraníc a regionálna spolupráca v EÚ
Lídri budú diskutovať o potrebe posilnenia ochrany vonkajších hraníc Európskej únie a o zlepšovaní regionálnej spolupráce. Spolupráca EÚ s krajinami západného Balkánu, osobitne so Srbskom, sa stáva kľúčovým faktorom na riešenie migračnej situácie v Európe. Hlavnými cieľmi tejto spolupráce sú opatrenia zamerané na ochranu hraníc pozdĺž migračných trás, posilnenie kapacít krajín západného Balkánu v oblasti azylových a návratových konaní, ako aj zosúladenie vízovej politiky s EÚ.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Riešenie nelegálnej migrácie inovatívnymi opatreniami
Jednou z hlavných tém stretnutia budú inovatívne riešenia na zastavenie nelegálnej migrácie. Slovensko dlhodobo zastáva postoj, že tento problém je potrebné riešiť ešte pred hranicami Únie. S týmto názorom sa stotožňujú aj predstavitelia Maďarska a Srbska. Možným riešením sú externé centrá, tzv. hotspoty na spracovanie žiadostí o azyl mimo územia EÚ, čo Taliansko už zavádza v spolupráci s Albánskom. Na schôdzke sa zúčastnia aj ministri vnútra zúčastnených krajín.
/ ereport.sk /
Čína si upevňuje svoje strategické pozície – aj vďaka Bielorusku a Rusku
Vojna priamo na pódiu Pohody? Vystúpia Ukrajinci, Zuzana Kovačič Hanzelová, aj veliteľ Gruzínskych légií Mamuka Mamulašvili
K.O. progresívnej manipulácii: Po 20 rokoch navštívil Slovensko šéf diplomacie Španielskeho kráľovstva
Kyjev sa chystá na ruské veliteľské centrá
Zemetrasenie vo Venezuele: Štyri zvláštnosti, ktoré ukazujú na Spojené štáty
Ukrajina prijala 3,9 miliardy eur z pôžičky EÚ určených na vojenskú pomoc
Elektrina, plyn a nové pravidlá: Prichádza zmena, ktorú pocítia odberatelia
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Namiesto Poľska na Slovensko: Zelenskyj chce navštíviť Bratislavu
VIDEO: Skvelú správu pre Slovensko oznámila Denisa Saková. Štát chystá obrovskú energetickú transakciu
VIDEO: Profesor Peter Staněk o klamstvách ako hrom alebo realita vs. propaganda dnešných dní
Toto nie je vlna tepla. Toto nie je slnečná erupcia.
„Pax Silica“ ako nové atlantické technologické impérium: Ako sa Európa vzdala digitálnej suverenity
Holandsko pripravuje zajatecké tábory pre ruských vojakov
Takmer milión nelegálnych migrantov žiada o legálny status v Španielsku
Poľsko a Švédsko podpísali veľký zbrojný kontrakt. Týka sa ponoriek aj spolupráce v Pobaltí
Najväčšia zbraň hromadného ničenia: „Ovládnutie počasia“ na vojenské účely
Ruské banky blokujú vklady občanov z „nepriateľských krajín“, ktorých je zhruba 50
VIDEO: Spisovateľ Banáš- Západná Európa je vystavaná z nakradnutého, tak sa nečudujme migrácii
VIDEO: O tom, ako panici z PS lezú do vašej spálne, o nálepkach „fašista“, dvojakom metri, ale aj o vysokej nedôvere slovenskej verejnosti voči tradičným médiám
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Lídri SR, Srbska a Maďarska budú v Komárne rokovať o nelegálnej migrácii
Lídri SR, Srbska a Maďarska budú v Komárne rokovať o nelegálnej migrácii
Lídri SR, Srbska a Maďarska budú v Komárne rokovať o nelegálnej migrácii