Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hoci médiá šíria poplašné správy a vytvárajú účelovo medzinárodnú politickú animozitu, na rokovaní krajín V4 dospeli ministri zahraničných vecí (a to aj s českým ministrom Janom Lipavským) ku konsenzu. To sa týka aj poľského ministra Radosława Sikorskiho a maďarského ministra Pétra Szijjárta.

„V4 naďalej funguje a ako partneri dokážeme spolupracovať v témach, ako je napríklad migračná politika Európskej únie, rozširovanie Únie či energetická infraštruktúra,“ ubezpečil občanov Juraj Blanár (SMER – SSD).

„Ďakujem Janovi Lipavskému za pozvanie do Prahy a konštruktívnu diskusiu s mojimi partnermi. V4 je unikátny projekt, vďaka ktorému dokážeme v rámci európskej agendy presadzovať spoločné záujmy našich štyroch krajín. Dnešné stretnutie je dôkazom, že vieme spolupracovať v témach, v ktorých nájdeme spoločnú reč. A ak je niečo, v čom nezdieľame rovnaký názor, navzájom sa musíme rešpektovať,“ vyjadril sa slovenský minister zahraničia Juraj Blanár.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rovnaký postoj voči migračnej politike stmelil vzťahy V4-ky

„Jednotne sme sa postavili napríklad aj proti novej migračnej politike EÚ, pretože chceme viac chrániť naše schengenské hranice. Myslíme si, že FRONTEX nefunguje správne a musíme konať aj v tejto veci. Našimi spoločnými témami sú tiež energetická infraštruktúra, poľnohospodárska politika a ochrana nášho trhu. Samozrejme, chceme pomôcť aj iným, ako je napríklad Ukrajina, no musíme predovšetkým chrániť naše krajiny a náš poľnohospodársky trh v súlade s našou národnou politikou,“ uviedol minister zahraničia.

Juraj Blanár svojich partnerov opätovne informoval, že pozícia SR k neposkytovaniu vojenskej pomoci Ukrajine ostáva nemenná a Slovensko sa nepridá k českej iniciatíve na nákup munície pre Ukrajinu. Nášmu východnému susedovi bude Slovensko naďalej pomáhať humanitárne a dodávkami nevojenských zariadení, napríklad na pomoc s odmínovaním.

„Na dnešnom rokovaní som tiež predstavil novú riaditeľku Medzinárodného vyšehradského fondu, ktorou bude naša slovenská diplomatka Linda Kapustová Helbichová, od 1. augusta 2024 vystrieda zástupcu Českej republiky. Zhodli sme sa na navýšení zdrojov tohto fondu o 10 %, keďže ide o jedinečnú inštitúciu plniacu dôležitú úlohu pri vytváraní užitočných vyšehradských projektov a posilňovaní medziľudských vzťahov v rámci Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. V Prahe som absolvoval aj dva rozhovory – pre Český rozhlas a následne pre reláciu Jany Bobošíkovej Aby bylo jasno, ktorý si môžete pozrieť už dnes večer na jej YouTube vysielaní,“ dodal šéf diplomacie Slovenskej republiky.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d