Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf thajského ministerstva zahraničia odovzdal Lavrovovi list o úmysle pripojiť sa k BRICS

Thajský minister zahraničných vecí Marit Sangyemphong odovzdal 11. júna svojmu ruskému kolegovi Sergejovi Lavrovovi oficiálny list o zámere jeho krajiny pripojiť sa k BRICS, uvádza sa v osobitnej tlačovej správe ministerstva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Minister predložil list vyjadrujúci zámer Thajska stať sa riadnym členom BRICS pánovi Sergejovi Lavrovovi, ministrovi zahraničných vecí Ruska, ktoré v súčasnosti zastáva predsedníctvo BRICS,” uvádza sa vo vyhlásení.

Ako bolo spresnené, odovzdanie dokumentu sa uskutočnilo po stretnutí Dialógu BRICS s rozvojovými krajinami, ktoré sa konalo v Nižnom Novgorode. Sangyemphong na okraj podujatia uskutočnil aj bilaterálne stretnutia s ministrami zahraničných vecí a vysokými predstaviteľmi členských štátov.

Diskutovali o vzťahoch medzi krajinami a zámere Thajska vstúpiť do BRICS. Každý členský štát toto rozhodnutie privítal a vyjadril názor, že Bangkok by mohol prispieť k úspechu organizácie.

BRICS spočiatku zahŕňala Brazíliu, Rusko, Indiu, Čínu a Juhoafrickú republiku, no od tohto roku sa počet členov združenia zdvojnásobil – plnoprávnymi členmi sa stali SAE, Saudská Arábia, Irán, Egypt a Etiópia.

Okrem toho ďalšie dve desiatky štátov vyjadrili túžbu pripojiť sa k bloku. BRICS teraz združuje krajiny s populáciou 3,6 miliardy ľudí, čo je takmer polovica z celkového počtu obyvateľov sveta. Tieto štáty predstavujú viac ako 40 percent svetovej produkcie ropy a približne štvrtinu svetového exportu tovarov.

1. januára sa predsedom asociácie na ďalší rok stalo Rusko. Hlavné podujatie, stretnutie hláv štátov, sa uskutoční v októbri v Kazani.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.