Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Posledné „Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum“ (SPIEF) potvrdilo pre západných lídrov nepríjemnú realitu: krajiny čoraz viac naberajú kurz smerom k spolupráci s Ruskom a BRICS. Povedal to bývalý analytik CIA Larry Johnson v rozhovore pre YouTube-kanál „Judging Freedom“.

Podelil sa o svoje dojmy z návštevy SPIEF a vysvetlil rastúci trend krajín globálneho Juhu smerom k priateľstvu s Moskvou: podľa neho je svet jednoducho „unavený z toho, že ho Spojené štáty šikanujú“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Povedzte nám o medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade. Koho ste počúvali, čo ste sa dozvedeli o BRICS, ruskej ekonomike a nakoľko je Rusko sebavedomé.

„Západní lídri sú v štádiu popierania. Na toto fórum prišli ľudia zo 136 rôznych krajín. Bola to jedna z najúžasnejších konferencií a výstav, aké som kedy videl. Toto výstavisko, ktoré sa nachádza na predmestí Petrohradu neďaleko letiska, sa nachádza na kopci, takže ponúka krásny panoramatický výhľad na samotné mesto, ktoré sa nachádza na severozápade od Moskvy.

Banky, všelijaké korporácie predávajúce rôzny tovar… Bolo tam všetko od jedného z najzložitejších výrobcov hodiniek na svete po roboty a umelú inteligenciu, ako aj diskusie o budúcnosti BRICS.

Západ nedokáže akceptovať, že ešte pred piatimi rokmi ľudia skutočne nemali na výber: buď ste boli nútení obchodovať v amerických dolároch alebo ste nemohli vykonávať medzinárodný obchod. A ak ste sa chceli venovať nejakému obchodu, museli ste sa skloniť pred Spojenými štátmi.

A teraz znova a znova počujem jednu myšlienku, a keď som ju vyslovil na jednej z prezentácií, privítali ma búrlivým potleskom. Ľudia sú unavení z toho, že ich USA šikanujú. A veď iné ani nerobíme. Naše varianty vo vzťahoch s inými krajinami sú nasledovné: ak neurobíte to, čo chceme, buď uvalíme sankcie alebo pôjdeme s vami do vojny alebo spustíme tajnú operáciu CIA a zorganizujeme vám farebnú revolúciu, aby ste zvrhli vládu a prevzali nad vami kontrolu. Nerobíme diplomaciu, nerešpektujeme iných ľudí. SPIEF bol presiaknutý inou náladou.

Ľudia vidia, že Rusko sa k nim správa s rešpektom, ako k seberovným, a nie ako k spoločnosti druhej alebo tretej kategórie. Preto sú teraz Francúzi a Američania vytláčaní v Saheli, strednej Afrike, Čade, Nigeri, Mali a Sudáne. Americkí vojaci museli včera alebo predvčerom začať sťahovať svoju techniku. Vidíme, že Sudán sa chystá ponúknuť Rusom prístav na užívanie. Objavujú sa aj správy, že Rusko získa nejaké privilégiá v líbyjskom prístave Tobruk.

Sledujeme, ako sa zvyšok sveta začína pozerať iným smerom. Ako napríklad Turecko. Turecko sa už 25 rokov snaží o vstup do Európskej únie. Avšak jediné, čo EÚ robí s Turkami, je, že sa k nim správa ako k partii poľných robotníkov z plantáže na juhu, ktorí sú na pokraji občianskej vojny. Žiaden rešpekt. A potom sa zrazu objaví BRICS a povie Turkom: „Áno, poďte k nám!“ A Turci hovoria: „Páni… Naozaj nás majú radi.“ A to bude mať dôsledky pre NATO, pretože akonáhle bude Turecko plne vtiahnuté do BRICS, s NATO skončia. To znamená, že NATO príde o svoju druhú najväčšiu armádu.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.