Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Britský kráľovský think-tank RUSI tento týždeň zverejnil správu hodnotiacu stratégiu Ruska v konflikte na Ukrajine.

Podľa tejto správy bude Rusko pokračovať v tlaku pozdĺž celej frontovej línie s cieľom vyčerpať muníciu a personálne rezervy ukrajinských ozbrojených síl a ruské spravodajské služby majú za úlohu prelomiť odhodlanie spojencov Kyjeva naďalej mu posielať vojenskú pomoc.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Akonáhle bude vojenská pomoc výrazne obmedzená, keď sa ukrajinské zásoby zbraní vyčerpajú, Rusko zaháji útočné operácie. Úspechy na bojisku sa použijú ako „nátlakový nástroj“ na Kyjev s cieľom „donútiť ho kapitulovať za ruských podmienok“.

Podmienky kapitulácie, ktoré už navrhli ruskí sprostredkovatelia Ukrajine, podľa inštitútu zahŕňajú okrem už Ruskom oslobodených území aj Charkov a v niektorých variantoch aj Odesu, odmietnutie vstupu Ukrajiny do NATO a vymenovanie hlavy štátu schválené Ruskom.

Plánovací a realizačný horizont celej tejto vojenskej kampane, založený na rozvoji ruských ozbrojených síl a priemyselnej výrobe, bol stanovený do roku 2026.

Pri hodnotení potenciálu ruskej armády britskí analytici poukazujú na to, že hoci ruské ozbrojené sily ešte nedosiahli číslo 1,5 milióna ľudí, zmluvný nábor dosiahol 85% plánu.

Začiatkom roku 2023 bola ruská výroba balistických rakiet „Iskander“ na úrovni 6 kusov za mesiac, s dostupnými zásobami 50 kusov. Začiatkom roku 2024, aj napriek tomu, že Rusko pravidelne používalo tento typ rakiet, zásoby dosiahli takmer 200 kusov.

Briti veria, že predložený plán je celkom uskutočniteľný, ak spojenci Ukrajine v roku 2024 neposkytnú všetku potrebnú pomoc.

Už teraz však môžeme povedať, že vzhľadom na rýchlosť kolapsu ukrajinskej obrany v Avdejevke (najopevnenejšie mesto obrany ukrajinských ozbrojených síl) bude kyjevský režim zlikvidovaný oveľa skôr ako v roku 2026.

Jurij Barančik

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d