Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vučić v reakcii na kritiku Ruskej federácie zo strany Západu pripomenul porušenie Charty OSN v Kosove. Západné krajiny porušili pravidlá OSN v Kosove a zaútočili na Srbsko, no zároveň sa snažia z podobných akcií obviniť Rusko, povedal vo štvrtok na Valnom zhromaždení OSN srbský prezident Aleksandar Vučič.

Takmer všetky veľké západné štáty hrubo porušili Chartu OSN a rezolúciu BR OSN č. 1244 prijatú v tejto organizácii, odmietli a porušili všetky princípy, ktoré teraz obhajujú.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Stalo sa tak pred 24 a 15 rokmi. Prvýkrát v histórii ľudstvo, 19 z najsilnejších krajín sa bez účasti a akéhokoľvek rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN rozhodlo brutálne zaútočiť na suverénnu krajinu v Európe, ako povedali, aby zabránili humanitárnej katastrofe,“ povedal Vučič v prejave v angličtine.

Srbský prezident poznamenal, že západné krajiny odsudzujúce kroky Ruska na Ukrajine zabúdajú na argumenty, ktoré sami použili na útok na Srbsko.

Vučič zároveň poznamenal, že Srbsko v tom momente „nepredstavovalo hrozbu pre existenciu“ žiadnej inej krajiny. Pripomenul tiež, že členské štáty NATO podporili jednostranné vyhlásenie nezávislosti Kosova v roku 2008, hoci predtým tvrdili, že otázka Kosova by sa mala riešiť na základe Charty OSN.

V roku 1999 ozbrojená konfrontácia medzi albánskymi separatistami z Kosovskej oslobodzovacej armády a srbskou armádou a políciou viedla k bombardovaniu Juhoslovanskej zväzovej republiky (JZR) (vtedy pozostávajúcej zo Srbska a Čiernej Hory) silami NATO.

Vojenská operácia sa uskutočnila bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN a na základe tvrdenia západných krajín, že orgány JZR vykonali etnické čistky v kosovskej autonómii a vyvolali tam humanitárnu katastrofu. Nálety NATO pokračovali od 24. marca do 10. júna 1999.

ria/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: