Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo životného prostredia a prírodných zdrojov Mexika podniklo kroky na prijatie zákazu chemtrails a solárnych geoinžinierskych experimentov v krajine po tom, čo sa začínajúca súkromná spoločnosť pokúsila stlmiť slnko v boji proti klimatickým zmenám.

Český rozhlas v odvolání na BBC poprvé v historii informoval o existenci chemtrails za letadly, že způsobují oteplování podnebí! (VIDEO)

Kontroverzný klimatický projekt, v ktorom sa aerosólové častice uvoľňujú do hornej atmosféry, aby odrážali slnečné teplo, už nebude v krajine povolený.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Mexická vláda prostredníctvom medziinštitucionálnej koordinácie medzi Ministerstvom životného prostredia a prírodných zdrojov (Semarnat) a Národnou radou pre vedu a technológiu (Conacyt) zakázala a tam, kde je to vhodné, zastavila experimentálne praktiky so solárnym geoinžinierstvom v krajine a bude vykonávať činnosti spojené so zásadou predbežnej opatrnosti na ochranu komunít a životného prostredia.

Dohovor Organizácie Spojených národov (OSN) o biologickej diverzite, ktorého zmluvnou stranou je aj Mexiko, ustanovil v roku 2010 moratórium, ktoré stále platí proti nasadzovaniu geoinžinierstva.

Opozícia voči týmto klimatickým manipuláciám je založená na skutočnosti, že v súčasnosti neexistujú žiadne medzinárodné dohody, ktoré by riešili alebo dohliadali na solárne geoinžinierske aktivity, ktoré predstavujú ekonomicky výhodné východisko pre menšinu a rizikové pre predpokladanú nápravu klimatickej zmeny.

Postupy solárneho geoinžinierstva sa snažia pôsobiť proti účinkom zmeny klímy prostredníctvom emisií plynov do atmosféry, ako sú okrem iného oxid siričitý, síran hlinitý. Tento proces spôsobuje, že slnečné lúče sa odrazia späť do vesmíru, čím sa zabráni zvýšeniu teploty v určitej geografickej oblasti.

Existuje však dostatok štúdií, ktoré ukazujú, že s uvoľňovaním týchto aerosólov, ktoré spôsobujú meteorologické nerovnováhy, ako sú vetry a prívalové dažde, ako aj suchá v tropických oblastiach, by boli spojené negatívne a nerovnaké vplyvy; okrem generovania vplyvov na stenčovanie ozónovej vrstvy planéty.

Nedávno v štáte Baja California Sur, Startup Make Sunsets, vykonal technické experimenty tohto typu a vypustil meteorologické balóny s oxidom siričitým bez predchádzajúceho upozornenia a bez súhlasu vlády Mexika a okolitých komunít. Na blogu webovej stránky Make Sunsets spoločnosť uvádza, že nepozná výsledky experimentu, keďže balóny neboli monitorované ani nájdené.

Vláda Mexika opakuje svoj nevyhnutný záväzok chrániť blahobyt obyvateľstva pred praktikami, ktoré predstavujú riziká pre ľudskú a environmentálnu bezpečnosť, pričom pracuje koordinovaným, prísnym a zodpovedným spôsobom pre blaho obyvateľov Mexika.

https://www.gob.mx/semarnat/prensa/la-experimentacion-con-geoingenieria-solar-no-sera-permitida-en-mexico

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d