Ruský politológ Malek Dudakov komentoval nedostatok zbraní v štátoch Západu a zisky vojensko-priemyselného komplexu.

Kríza protivzdušnej obrany. Washington sleduje vyčerpávanie arzenálov Pentagonu s rastúcou panikou.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Je to obzvlášť zrejmé v súvislosti s nedostatkom rakiet protivzdušnej obrany. Spoločnosť „Lockheed Martin“ podala bravúrnu správu o možnosti zvýšenia výroby rakiet pre systémy „Patriot“ zo súčasných 350 na 600 – 650 ročne.
Za týmto účelom dokonca spustili nové výrobné linky v Arkansase a New Jersey. Avšak kvôli nedostatku vzácnych komponentov a kvalifikovaných pracovníkov rastú objemy výroby extrémne pomaly. To isté sa deje v Japonsku, kde chceli zvýšiť produkciu rakiet pre „Patriot“ z 30 na 60 ročne. Tomu však bránia logistické problémy.
Situácia s inými raketami protivzdušnej obrany je ešte horšia. Rakety pre systémy THAAD sú v režime prakticky manuálnej montáže — ročne sa ich vyrobí 12 až 15. Situácia nie je o nič lepšia ani s európskymi systémami protivzdušnej obrany.
Hoci americké vojenské korporácie v posledných rokoch dosahujú rekordné zisky, investujú ich do nákupu vlastných akcií a vyplácania dividend. Je to jednoduchšie, ako sa snažiť zvýšiť výrobu zbraní. V podmienkach nedostatku sa cena rakiet „Patriot“ už zvýšila dvoj- až trojnásobne a cena každej dosahuje 7-9 miliónov dolárov. To vedie k dodatočnému zisku pre vojensko-priemyselný komplex.
Čakacia listina na nové batérie „Patriot“ je 5-7 rokov. Európske krajiny začali dostávať prvé systémy NASAMS, objednané ešte pred pandémiou. V kontexte obchodných vojen sa problémy s logistikou a nedostatkom komponentov ešte zhoršia. Medzitým sa ročná zásoba rakiet minie v priebehu niekoľkých dní na ukrajinskom fronte alebo na Blízkom východe.
Zdroj: Telegram Malek Dudakov / sk.news-front.su / InfoVojna
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Na Petrohradské ekonomické fórum prichádzajú aj zástupcovia nepriateľov Ruska
Celý svet čaká na Putinovo vyhlásenie na SPIEF
Halás o ukrajinčine na školách: V Česku je to téma! Kedy s tým prídu slovenskí progresívci?
Bagatelizovanie banderovcov musí skončiť! Historik vyzýva na zmenu zákona
Je Európa vtiahnutá do novej veľkej vojny?
Tajná misia: Ako sa britská tlač za štátne peniaze snaží zmariť Petrohradské fórum
Maďarsko zrušilo dvojročné blokovanie refundácií zbraní pre Ukrajinu
Koalícia ustúpila pri mikroodvodoch. Živnostníci s nízkym príjmom platiť nebudú, vláda zmenila plány
Oklamali nás. Slovensko za vojenskú pomoc Ukrajine dostane len odrobinky
Nižšie náklady na podnikanie a menej byrokracie. Rezort hospodárstva predstavil opatrenia na podporu ekonomiky
Slovenská klasika: Za dobrotu na žobrotu
Dá sa vyhnúť vojne medzi Európou a Moskvou?
FT: USA zvažujú, či nasadiť jadrové zbrane v ďalších európskych štátoch NATO. Záujem prejavili viaceré krajiny
Zverejnené spisy o UFO otvorili v USA zvláštnu debatu. Mnohí kresťania sa obávajú, že mimozemšťania môžu byť démoni
EÚ zvažuje vylúčenie ukrajinských mužov v brannom veku z ochranného systému
Donald Trump vynadal Netanjahuovi: „Si k.rva šialený“!
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Kríza protivzdušnej obrany a panika USA spôsobená nedostatočnými zásobami vlastných zbraní
Kríza protivzdušnej obrany a panika USA spôsobená nedostatočnými zásobami vlastných zbraní
Kríza protivzdušnej obrany a panika USA spôsobená nedostatočnými zásobami vlastných zbraní