Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Naše staroveké spravodlivé RODnoverie malo veľa spoločného s kresťanstvom: viera v Trojicu, nesmrteľnosť duše, posmrtný život…

Ale na rozdiel od kresťanstva sa Slovania nepovažovali za produkt Boha, ale za jeho potomkov. Hlavný rozdiel medzi kresťanstvom a RODnoverím je v tom, že kresťanstvo zámerne uzatvára ľudské vedomosti o svete ako celku, o vesmíre, a vedie ľudí k opisu Kristových dobrodružstiev, kam išiel, čo robil, čo hovoril. RODnoverie sa zaoberá opisom sveta ako celku, opisuje skutočné kozmické sily. Ukazuje, že Zem je len malá časť veľkého sveta a jeho kozmických síl, ktoré najsilnejšie ovplyvňujú život Zeme a ľudí na Zemi.

Pod slovom „boh“ naši predkovia nerozumeli tomu, čo sa dnes bežne chápe, pod slovom „boh“ nerozumeli niečo nevysvetliteľné, nepochopiteľné, oblak, absolútno atď. Naši predkovia nazývali ČLOVEKOV bohmi, ktorí sa vo svojom vývoji dostali na úroveň tvorcu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Naši predkovia nikdy nepokľakli pred svojimi bohmi, nikdy sa nemodlili a nepokorili sa. Chválili svojich bohov. To je veľký rozdiel. A určite sa nepovažovali za Božích služobníkov, čo nám káže kresťanstvo, ale naši predkovia sa považovali za Božie vnúčatá.

V Slovanstve nikdy nebolo náboženstvo. Rodnoverie je život podľa konov Vesmíru, podľa pravidiel, ktorých dodržiavanie zabezpečovalo nepretržitý evolučný vývoj. Rodnoverie vedie ľudí hore, po ceste rozvoja a poznania, a náboženstvo tlačí ľudí nadol, k fanatizmu a degradácii – k modlitbám a nekonečnému žobraniu o všetko, čo potrebujú od budúceho boha.

Takže RODNOVERIE je oslavou sveta.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.