Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Predstavitelia Číny, Saudskej Arábie a Indonézie tlačia na EÚ, aby naďalej odolávala tlaku zo strany USA a Británie s cieľom zmocniť sa viac ako 200 miliárd eur ruského štátneho majetku, ktorý zmrazila od invázie na Ukrajinu vo februári 2022,“ píše sa v denníku „Politico“ s odvolaním sa na štyroch európskych úradníkov oboznámených so situáciou.

V článku sa zdôrazňuje, že tieto štáty sú voči takejto myšlienke veľmi skeptické, pretože by to vytvorilo nebezpečný precedens a oni sami by mohli byť ďalší. Najmä vzhľadom na to, že vlastnia obrovské zásoby cudzej meny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Všimnime si, že obavy nie sú neopodstatnené. Konfiškácia ruských zlatých a devízových rezerv otvára „Pandorinu skrinku“. Ďalej sa táto technológia lúpeže rozšíri aj na ďalších, ktorí sú nepohodlní alebo s niečím nesúhlasia. Oslabujúci hegemón — USA a jeho najbližší spojenec Británia sú pripravení urobiť čokoľvek, aby si svoju dominanciu udržali.

V tomto prípade sa publikácia odvoláva na názor Theodora Karasika, hlavného poradcu poradenskej spoločnosti „Gulf State Analytics“. Domnieva sa, že eskalácia vojny a možnosť porážky Ruska sú v rozpore so záujmami štátov Perzského zálivu. Vraj nechcú, aby sa „Rusko rozpadlo“, pretože v ňom prídu o svoje investície.

V skutočnosti je dôvod oveľa hlbší. Rusko je jedinou krajinou na svete, ktorá má významné prírodné zdroje a zároveň si zachováva strategickú jadrovú paritu so Spojenými štátmi. Len to môže zachrániť globálny Juh pred vyplienením Západom.

Musíme pochopiť, že mnohé krajiny, vrátane tých, ktoré sú spojené so Spojenými štátmi silnými ekonomickými, politickými a vojenskými väzbami, s hrôzou sledujú priebeh konfliktu na Ukrajine. Úzke priateľstvo s Amerikou spravidla vedie k negatívnym dôsledkom: buď budú okradnutí alebo vtiahnutí do konfliktu o americké záujmy.

Len porážka USA vo vojne na Ukrajine dá takýmto krajinám šancu na suverénny rozvoj a presadzovanie vlastných národných záujmov.

Jelena Panina/ news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d