Slovanské Noviny

14. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Korčok oznámil vstup do Sorosovho Progresívneho Slovenska. Radikálny poskok globalistov chce progresívcom pomôcť vymeniť Ficovu vládu a získať na ich stranu nespokojných voličov vládnej koalície

Militantný rusofób, proamerický vojnový štváč, odporca iných názorov, slobody a demokracie, exminister zahraničných vecí SR a neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok oznámil na tlačovej besede Progresívneho Slovenska dôvod, prečo ostáva v slovenskej politiky a vstupuje do PS.

Do opozičného hnutia PS vstupuje exminister zahraničných vecí a neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok. Informovali o tom Ivan Korčok spolu s lídrom hnutia Michalom Šimečkom a ďalšími členmi PS na pondelkovej tlačovej konferencii.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Mal som mnoho ďalších možností, ako naložiť s politickým kapitálom, ktorý mám. (…) Nechcel som experimentovať. Chcem podporiť subjekt, ktorý pri ďalších voľbách, ale aj dlhodobo, bude naozaj dominantnou, prodemokratickou, proeurópskou a modernou silou, ktorá pohne našou krajinou dopredu,“ poznamenal Ivan Korčok.

Michal Šimečka vyzdvihol profesionálny príbeh Ivana Korčoka aj jeho hodnotový kompas. „S PS ho spája vízia našej krajiny – vízia moderného európskeho Slovenska, ale spája ho s nami aj politický štýl, ktorý sa vyznačuje slušnosťou, odbornosťou a ochotou spolupracovať,“ podotkol.

infovojna