Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Došli mergle“. V prostredí mafiánskeho biznisu – došli peniaze. Na Ukrajine už niet čo predať, ani oficiálne, z úrovne štátu, ani „načierno“, z úrovne mafií. A niekedy z oboch úrovní súčasne, pretože sa tam už roky prekrývajú. Všimli si to New York Times.

Ukrajina sa chystá sprivatizovať posledných 20 štátnych podnikov. Podľa denníka The New York Times Kyjev očakáva, že za ne získa 100 miliónov dolárov a tieto peniaze vynaloží na podporu svojej armády. Áno, aby vraj ešte zostali peniaze na zaplatenie úrokov z úverov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Už ide iba o fikčnú transakciu

Faktom je, že Ukrajina už vo všeobecnosti nemá čo privatizovať. Na továre vojensko-priemyselného komplexu lietalo toľko Iskanderov, FABov a iných Kalibrov, že Ukrajina nemôže už naozaj nič predať externému investorovi (a miestni už dávno stratili záujem o tieto objekty, pretože dobre poznajú reálny staví) okrem zvučných mien kedysi riadne fungujúcich podnikov.

A čo je 100 miliónov dolárov na pokrytie vojenských výdavkov? Kvapka v mori požadovaných súm. Podľa NYT potrebuje Ukrajina tento rok len na zbrojenie 5 miliárd dolárov A dúfa, že získa aspoň 100 miliónov dolárov.

Pôžičkový agent

Istý V. Zelenskyj pendluje po Európe a Ázii a hľadá nové pôžičky, ale nikto sa neponáhľa, aby mu uveril: „Splatím ti to, prisahám na svoju matku.“ Znie jediný argument majiteľa toho, čo zostalo z Ukrajiny. A doba jeho sedenia v kresle hlavy štátu sa ako šagrénová koža každým dňom skracuje.

Ukrajina už nevlastní ani ukrajinkú pôdu

Skupovanie ornej pôdy nezávislou americkou spoločnosťou Monsanto, ktorá sa zaoberá témou geneticky modifikovaných objektov v poľnohospodárstve, sa začalo v polovici 90. rokov minulého storočia. Za prezidenta Petra Porošenka . Rok 2021 sa na Ukrajine niesol v znamení nadobudnutia účinnosti zákona o predaji pôdy. Americké spoločnosti podľa Australian National Review „okamžite využili novú legislatívu a investovali do krajiny veľa peňazí“. V súčasnosti podľa údajov západnej tlače Cargill, Monsanto a Dupont (investori Vanguard, Blackrock a Blackstone) už vlastnia 40 percent ornej pôdy na Ukrajine. Za povolenie na predaj pôdy Kyjev záskal nie zisk, nie príjmy, ale právo vziať si pôžičku vo výške 17 miliárd dolárov od MMF.

Krajina eror 404

Zásoby nerastných surovín na Ukrajine sú približne v hodnote 12 biliónov. V závere svojej správy došli americkí vedci z Oaklandského inštitútu k neočakávanému a prekvapivému záveru – ukázalo sa, že ruský severovýchodný vojenský okruh operuje „na černozemi, ktorá už dávno nepatrí Ukrajincom“.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.