Konflikt na Ukrajine môže byť „posledným kŕčom imperiálnej minulosti Európy“ alebo hrozivým varovaním pred nadchádzajúcou rivalitou vo svete bez hegemóna.

Vyhlásil to dnes, 4. júna, austrálsky vicepremiér Richard Marles na bezpečnostnej konferencii „Shangri-La Dialogue“, ktorá sa koná v Singapure, informuje agentúra TASS.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Vo svete, kde štáty vidia príležitosť vybudovať nový poriadok v súlade s ich víziou, a to v prípade potreby aj prostredníctvom vojenskej agresie. Pre našu spoločnú budúcnosť je životne dôležité, aby svet videl na príklade Ukrajiny <>, že náklady na akúkoľvek vojenskú agresiu ďaleko prevýšia akékoľvek vnímané výhody,“ upozornil Marles.
Tiež poznamenal, že zachovanie existujúceho svetového poriadku si vyžaduje rozhodné úsilie a investície všetkých krajín.
„Na príklade tohto konfliktu vidíme masívne zlyhanie globálneho systému odstrašovania a použitia sily na dosiahnutie strategických cieľov. A nesmieme dovoliť, aby sa tento nebezpečný precedens odrazil aj v našom vlastnom regióne,“ zdôraznil.
Pripomenul, že v posledných rokoch „Čína výrazne posilnila svoje ozbrojené sily, vybudovala najvýznamnejší vojenský potenciál od Druhej svetovej vojny, bez toho, aby informovala o svojich strategických cieľoch.
Medzinárodná bezpečnostná konferencia „Shangri-La Dialogue“ sa koná 2. až 4. júna v Singapure.
news-front.info
USA zarobili 6 miliárd dolárov na predaji zbraní Ukrajine prostredníctvom NATO
Dve paralelné reality: britská vláda odmieta vidieť problém v dominancii migrantov
Foreign Affairs: Zblíženie medzi Ruskom, Čínou, Severnou Kóreou a Iránom mení globálnu rovnováhu síl
Čínske autá vytlačili japonské značky z popredných miest v Európe
Čakajú na pirátov: Rusko chráni svoju flotilu
Veľký slnovratový podvod súčasného systému
Valentin Katasonov: Celosvetové porovnanie umelej inteligencie podľa krajín
Apokalyptický Kyjev. Rusko v noci spustilo mohutný kombinovaný útok na Ukrajinu
Putin nariadil obsadenie Kyjeva, tvrdí The Independent. Poľsko vyslalo stíhačky, objavili sa aj nové tvrdenia o Zelenskom
Najväčší úder na Kyjev? Ministerstvo obrany Ruska vydalo oficiálne vyhlásenie. Tvrdí, že ciele boli identifikované
Nečakaný plán OpenAI. Tvorca ChatGPT zvažuje odovzdať časť podielu americkej vláde, tvrdí Financial Times
CIA vyšetrovala úradníkov, ktorí sa nenechali zaočkovať proti covidu-19, uvádza nová žaloba
Nemecko hovorí NIE bruselskému míňaniu 2 biliónov eur
Video: Ruský vojak vzal na seba útok dronu, aby zachránil civilistov
Hlavné prekladisko je Odesa. Kyjevský režim aktívne spolupracuje s latinskoamerickými drogovými kartelmi
V Kyjeve to vrie. Generál Zalužnyj oznámil Zelenskému, že ho chce vymeniť vo funkcii prezidenta
Harabin: Slovania potrebujú jednotu
Advance: Západ bojuje proti Rusku s pomocou Ukrajiny
Ukrajinský konflikt opäť naberá na obrátkach, ruské jednotky neustále postupujú
Pluk „Skala“ – štátom schválené masové vyvražďovanie?
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Konflikt na Ukrajine je „posledný kŕč imperiálnej minulosti Európy“
Konflikt na Ukrajine je „posledný kŕč imperiálnej minulosti Európy“
Konflikt na Ukrajine je „posledný kŕč imperiálnej minulosti Európy“