Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

K okolnostiam úmrtia Daniela Heribana sa vyjadril špičkový slovenský kardiochirurg profesor Fischer. „Existuje možnosť spojenia medzi mRNA vakcínou proti Covid-19 a vaskulitídou veľkých ciev,“

Špecialista na internú medicínu, hepatológiu, reumatológiu, imunológiu a alergológiu MUDr. Michal Piják vo sa vo svojej odbornej analýze venoval príčinám aneuryzmy. Pripomenul, že včasná liečba vaskulitíd veľkých ciev protizápalovými a imunosupresívnymi liekmi môže zabrániť vzniku závažných komplikácii, ako je disekujúca aneuryzma aorty. K tragédii sa vyjadril aj uznávaný kardiochirurg Prof. MUDr. Viliam Fischer, CSc.

Pred niekoľkými dňami verejnosť šokovalo ďalšie náhle úmrtie, keď po zdravotných komplikácicách zomrel herec Daniel Heriban (†43). Mnoho ľudí v tejto súvislosti poukazovalo na to, že známy slovenský herec bol očkovaný proti ochoreniu Covid-19. Európska lieková agentúra (EMA), ako aj iné regulačné orgány po celom svete už v roku 2021 potvrdili možnú spojitosť mRNA vakcíny so myokarditídou – zápalom srdcového svalu.

Pitva po prvotných špekuláciách odhalila, že príčinou jeho skonu bola akútna disekcia aorty, ktorá sa, žiaľ, prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Zosnulého herca však namiesto hospitalizácie poslali domov. V utorok ráno k nemu bola privolaná záchranka, pomôcť mu už, žiaľ, nedokázali.

K tragédii sa aktuálne vyjadril uznávaný kardiochirurg Viliam Fischer. Redakcia portálu Pluska.sk ho oslovila s otázkou, či je naozaj možné, že napriek vyšetreniam ako SONO a EKG lekári neodhalili, že Heribam trpí akútnou disekciou aorty.

„Na sono to nemusí byť vidieť, ale ak mala záchranárka na to podozrenie a nebol pulz na jednej ruke, tak mal ísť okamžite do nášho ústavu – do Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb,”povedal pre spomínaný web špičkový kardiológ prof. MUDr. Viliam Fischer.

Ďalej dodal, že hoci je tento problém u ľudí okolo štyridsiatky neštandardný, postihnúť môže aj mladších ľudí.

„Je to nezvyklé v takomto veku, ale, žiaľ, ako pri infarktoch vidím štyridsiatnikov, tak sa ukazuje, že aj táto diagnóza môže postihnúť i mladšie ročníky. Je to pôvodne aneuryzma, disekcia je roztrhnutie jednej z dvoch vrstiev aorty a tam vznikne výduť – aneuryzma. To sa dá v tejto fáze, samozrejme, ešte operovať. Pokiaľ nepraskne,” vyjadril sa Ficher.

„Keby to lekár odhalil v to utorkové ráno, ťažko povedať, na koľko percent by ho mohli zachrániť. Viete, aneuryzma, ja som v mnohých mojich prednáškach hovoril o tom, že operácia aneuryzmy aorty je technicky aj takticky náročnejšia ako transplatnácia srdca. To je jedna z najťažších operácií a závisí od lokálneho nálezu, ale šanca tam, samozrejme, je. A relatívne dobrá, keď sa takýto pacient dostane rýchlo na operačný stôl,” uviedol, z čoho je zrejmé, že ak by bol problém okamžite riešený, Daniel Heriban mal šancu prežiť. Bohužiaľ, disekcii aorty však v utorok podľahol.

MUDr. Piják: Podobnosť čisto náhodná: Grant Wahl zomrel na aneuryzmu aorty. Aj tu žiadne spojenie s vakcínou Covid-19

Americký športový komentátor Grant Wahl nečakane zomrel pri spravodajstve o futbalových majstrovstvách sveta v Katare a dodávatelia dezinformácií o očkovaní tvrdili, že jeho smrť bola spôsobená očkovaním proti COVID-19. V skutočnosti zomrel na prasknutie aneuryzmy aorty, o ktorej nevedel, že ju má. Tvrdí Saranac Hale Spencer z SciCheck Digest .

Spomínaný „overovateľ faktov“ V jeho článku píše, že „Napriek Gounderovej vysvetleniu pretrvávali na sociálnych médiách tvrdenia, ktoré sa pokúšali spojiť Wahlovu smrť s očkovaním, pričom do boja sa pridal aj Alex Berenson – bývalý reportér New York Times, ktorý počas pandémie šíril pochybné tvrdenia o vakcínach.“

Dr. Celine Grounderová, vedúca zástankyňa mRNA Covid vakcín, si je istá, že nemohli spôsobiť smrť Granta Wahla. “Je hrozné o tom hovoriť, ale arteritída s obrovských buniek je rizikovým faktorom pre aneuryzmu, ktorá ho zabila, ako aj vedľajším účinkom vpichov mRNA.” Tvrdí na jeho profile Alex Bernson.

Berenson na podporu jeho tvrdení, okrem iného citoval článok z Medical News Today prezentujúci prehľad príčin, ktoré môžu spôsobiť aneuryzmu vzostupnej aorty a iných typov aneuryziem, v ktorej sa uvádza, že : “Aneuryzma môže byť spôsobená čímkoľvek, čo oslabuje steny aorty.”

Stránka Medical News Today pokračovala zoznamom niektorých z týchto faktorov, ktoré zahŕňali: aterosklerózu, ku ktorej dochádza, keď sa na stenách tepien hromadí ateromatózny plak v dôsledku rizikových faktorov ako je vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak, problémy s aortálnou chlopňou , ako keď sa človek narodí s menším počtom chlopní na reguláciu prietoku krvi, ako je normálne; genetické stavy, ako je Marfanov syndróm , Ehlers-Danlosov syndróm,; a zápalové stavy, vrátane obrovsko bunkovej arteritídy a Takayasuovej arteritídy.

Spomínanému overovateľovi faktov vadilo, že Berenson zahrnul z uvedeného zoznamu len túto časť: “Zápalové stavy, ktoré môžu zvýšiť riziko aneuryziem hrudnej aorty, zahŕňajú arteritídu obrovských buniek a arteritídu Takayasu.”

Ide o peknú ukážku, ako sa takíto negramotní overovatelia faktov snažia obalamutiť laickú verejnosť a kydať hnoj na ľudí, ktorí sa snažia dopátrať k podstate problému. Je predsa logické, že ak sa jedná o podozrenie na vaskulitídu veľkých ciev, tak sa má hlavná pozornosť sústrediť na tento problém.

Pripomínam, že v rámci jednej z mojich 6 špecializácii, ktorou je aj reumatológia, bola problematika systémových vaskulitíd vždy stredobodom môjho záujmu. Na zdôraznenie významu problematiky v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19 uvádzam údaje z Holandského farmakovigilančného centram Lareb 68. V období od 6. januára 2021 do 7. augusta 2021 dostalo toto centrum 68 hlásení o vaskulitídach spojených s podávaním vakcín proti COVID-19. Viac ako polovica hlásení bola dobre zdokumentovaná a obsahovala testy, fotografie a/alebo následné informácie. O niečo viac ako polovicu hlásení uviedli zdravotnícki pracovníci (56 %).

https://www.lareb.nl/media/x30nhooz/signal_2021_vasculitis-and-administration-of-covid-19-vaccines_gws.pdf

Informácie o prípadoch vaskulitídy po očkovaní proti SARS-CoV-2 rôzneho typu, ktoré boli opísané v literatúre si môžete prečítať aj tu:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10201099/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9931498

Vzhľadom na uvedené skutočnosti, považujem za vyslovený diletantizmus, že žiadneho z konzultovaných „expertov“ vôbec nezaujímala vakcinačná anamnéza pána Heribana a jediné na čo sa zmohli boli ich bohorovné tvrdenia, že jeho úmrtie nemá nič spoločné s vakcináciou a to aj napriek tomu, že ešte nie sú známe histopatologické nálezy z pitvy, ktoré sú veľmi dôležité na posúdenie, čo bolo príčinou poškodenia cievnej steny. Pripomínam, že včasná liečba vaskulitíd veľkých ciev protizápalovými a imunosupresívnymi liekmi môže zabrániť vzniku závažných komplikácii, ako je disekujúca aneuryzma aorty.

Je očividné, že nové kazuistiky naznačujú, že existuje možnosť spojenia medzi mRNA vakcínou proti COVID-19 a vaskulitídou veľkých ciev. Je preto potrebné starostlivo skúmať a sledovať tieto kazuistiky, aby sa zistilo, či ide len o náhodnú koncidenciu alebo o priamu súvislosť s očkovaním, bez ohľadu na to, či boli očkovaní proti SARS-CoV-2.

Zdroj: Facebook Michal Piják, MD – Personalised Evolutionary Nutrition / telkac.zoznam.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: