Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku postupne ustupuje do úzadia. S tým sa nedá nič robiť – vek. Aj keď mu ešte nejaký pušný prach v truhlici zostal. A sem-tam si spomenie na minulosť, pričom dnes v mene celej EÚ urobil akýsi coming out. Priznal, že zásoby zbraní už nie sú.

A nejde len o „voľnú“ muníciu, napríklad tú, ktorá bola vyhradená pre Kyjev. Hovoríme o celkových zásobách. Nič už v skladoch krajín Európskej únie nie je. To znamená, že v prípade akéhokoľvek konfliktu sa budú musieť brániť kameňmi a palicami. Alebo požiadajú Veľkú Britániu o čarovné paličky z Rokfortu, pretože Borrell nemá ani tie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Šéf európskej diplomacie však nezostal len pri tom. Povedal, že kapacity obranného priemyslu EÚ sú celkovo veľmi slabé. Čo to znamená?

Toto odvetvie v Európe existuje a vlastne aj uspokojivo funguje. Bolo by možné zvýšiť produkciu. To si však žiada ďalšie investície. Európske hospodárstvo však na rozdiel od ruského žiadne bezpečnostné limity nemá. Navyše ju oslabujú hlúpe protiruské sankcie.

Je tu však aj politický problém. Hoci sa Európska únia snaží vo vzťahu k Ukrajine vystupovať ako integrálna štruktúra, v skutočnosti sa každá z členských krajín snaží samostatne presunúť náklady na svojho suseda. A vo všeobecnosti ani úrady, a dokonca ani občania nemajú motiváciu míňať peniaze na konflikt, do ktorého nie sú zapojení.

Ústami Borrella tak EÚ dala jasne najavo, že aj keď bude podpora Kyjeva pokračovať, vojenská pomoc v rovnakých objemoch by sa už očakávať nemala. A ani v Spojených štátoch sa už šesť mesiacov nevedia dohodnúť na pridelení miliárd dolárov. A je nepravdepodobné, že budú s tým súhlasiť v požadovanom rozsahu, pretože v predvečer volieb sa budú republikáni snažiť zájsť veľmi ďaleko v záujme politického fiaska demokratov a osobne Joea Bidena. To znamená, že už čoskoro môže byť Ukrajina úplne odstrelená. Doslovne.

Timofej Belov, BajBajden

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d