Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

John Perkins o tom, ako ožobračovali celé štáty. „Moja práca spočívala vo vyhľadávaní krajín, kde sú zdroje, ktoré potrebujú naše korporácie, napríklad ako ropa a mnohé ďalšie.

Potom sa sústredíme na takýto štát a ponúkneme jej významné kreditné financovanie zo Svetovej banky alebo z niektorých jej dcérskych organizácií.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

No v skutočnosti peniaze nešli do štátu, išli našim korporáciám na infraštruktúrne projekty tohto štátu – veľké infraštruktúrne projekty. Tie v prvom rade priniesli obrovský zisk naším vlastným korporáciám a tiež pomohli obohatiť sa niekoľkým bohatým rodinám v týchto štátoch. Rodiny, ktoré kontrolovali priemysel, banky a obchodné centrá vyhrali vďaka energiám, modernizovaným prístavom a diaľniciam, no väčšina ľudí bola v skutočnosti poškodená.

Pretože peniaze na zdravotníctvo, školstvo a sociálne služby išli na vyplatenie týchto dlhov. A v konečnom dôsledku štát nebol schopný vyplácať tieto pôžičky, preto sme sa obrátili na Medzinárodný menový fond a dohovorili refinancovanie pôžičky. No to vždy znamenalo, že štát bol nútený predávať svoje zdroje po veľmi nízkej cene naším korporáciám. Bez ekologických alebo sociálnych ohraničení. Bolo možné zahlasovať za nás v OSN, dovoliť nám postaviť vojenskú základňu na svojom území a takýmto spôsobom zotročujeme tieto štáty cez dlhy. A nám to veľmi dobre funguje.“

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d