Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Je nepodstatné, čo hovorím, či nehovorím, či odporúčam, alebo neodporúčam ja. Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách.

Ak presvedčí mojich voličov, tak ho pôjdu voliť, ak nie ostanú doma“, reaguje Harabin po kritike, že nevyjadril Korčokovmu súperovi v druhom kole prezidentských volieb verejne svoju podporu.

Neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin sa vo svojom statuse rozhodol reagovať na kritiku po tom, ako odvolal šéfa svojho volebného štábu Miroslava Jureňu, ktorý údajne bez jeho vedomia podporil voľbu Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb, ako aj na obavu mnohých ľudí, že jeho nevyhranený postoj prispeje k zvoleniu Ivana Korčoka.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Chce Pellegrini vôbec osloviť voličov Harabina?

Pre Pellegriniho je dobré, že nevyhral v prvom kole. Ak by ako víťaz postúpil do druhého kola, tak národnovlastenecký volič by už vôbec voliť nešiel, s tým že aj tak on vyhrá. Naopak, práve teraz sa národnovlastenecký volič a volič Smeru môže zmobilizovať a ísť voliť proti Korčokovi, lebo vidí, že bez jeho hlasu Pellegrini nevyhrá.

Pellegrini nestál o podporu SNS a národnovlasteneckého voliča, ale teraz sa ukazuje, že bez neho nebude úspešný. Ak chce hlasy tohto voliča, tak mu musí preto ponúknuť aj niečo viac ako len nezvolenie Korčoka. Možnosti má veľa. Chápem, že nemôže úplne prebrať môj program, lebo by stratil časť svojich voličov, ale niečo musí ponúknuť aj národnovlasteneckému voličovi.

Zachytil som, že pán Chmelár už naznačuje, že Harabin bude teraz Pellegriniho vydierať nejakými funkciami.

Chmelár, ako vždy doposiaľ, zjavne posudzuje iného podľa seba, lebo jemu dali funkciu poradcu a hneď sa stal obhajcom koalície. Ale to nie je môj prípad. Ja som bol, okrem iného, ministrom spravodlivosti, podpredsedom vlády a predsedom Najvyššieho súdu a Súdnej rady. Kráčam vždy len dopredu. Čo mne Pellegrini môže ponúknuť? Prednostu Okresného úradu v Ubli? Možno Chmelár by bral aj to.

Ja môžem Pellegriniho “vydierať” akurát programom, ktorý som v kampani prezentoval. Nech sa zaviaže aspoň k niečomu zásadnému pre môjho voliča, aby ho mal prečo zachraňovať v druhom kole. Napríklad, či vypovie Istanbulský dohovor, Okupačnú zmluvu s USA, či zastaví dodavky zbraní na Ukrajinu cez súkromné firmy, od čoho sa žiaľ doteraz očividne dištancoval.

Už aj politológovia pochopili, že Korčok nemá kde brať ďalšie hlasy. A že druhé kolo vyhrá ten, kto získa voličov Štefana Harabina. Korčok ich nemá šancu získať a Pellegrini to má len a len vo vlastných rukách. Ak ich presvedčí, tak ho pôjdu voliť, ak nie ostanú doma.

V tejto spojitosti je nepodstatné, čo hovorím, či nehovorím, či odporúčam, alebo neodporúčam ja.

Zdroj: Facebook Štefan Harabin / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d