Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ján Čarnogurský: Aby na Slovensku vládol mier, musíme mať vládu, ktorá chce mier a vie sa vzoprieť silám, ktoré nás tlačia do vojny pre svoje vlastné potreby

Absolútne najdôležitejším kritériom je zvoliť v septembri parlament a nepriamo vládu, ktorá Slovensko nedovolí zatiahnuť do vojny, píše vo svojom článku bývalý slovenský premiér a exminister spravodlivosti Ján Čarnogurský. Vyslovil tiež názor, kto z politikov a politických strán na Slovensku ma podľa neho najväčšiu kapacitu zachrániť mier na našich hraniciach.

Vojna na Ukrajine trvá už viac než rok, použitie zbraní sa stupňuje a zatiaľ nič nenasvedčuje na jej ukončenie alebo aspoň prerušenie. Naopak, z Poľska zaznievajú signály o prípadnom vkročení poľskej armády na ukrajinské územie; Michail Podoljak, poradca ukrajinského prezidenta otvorene povedal, že ak Ukrajina prehrá, vojna sa nevyhne ďalším krajinám Európy. V tejto situácii nás doterajší minister obrany Jaroslav Naď úspešne odzbrojil, najdokonalejšiu časť výzbroje armády daroval Ukrajine, vláda Eduarda Hegera mu v tom účinne pomáhala. To nie je všetko.

Prezidentka Zuzana Čaputová koncom februára vo Varšave na zasadnutí tzv. Bukurešťskej deviatky podpísala záväzok, že krajiny B9 sa budú vzájomne podporovať v prípade akéhokoľvek ohrozenia aj záväzok, že podporujeme vstup Ukrajiny do NATO. Donedávna minister zahraničia Rastislav Káčer zase na zasadnutí tej istej organizácie podpísal výzvu smerom k USA, aby zvýšili vojenskú prítomnosť v našom regióne. Čiže, aby k nám prišla americká armáda natrvalo.

Zuzana Čaputová vyzdvihovala, že sme členom najúčinnejšej bezpečnostnej organizácie (NATO). Ale najúčinnejšia bezpečnostná organizácia vmanévrovala Ukrajinu do vojny a keď v marci minulého roku Ukrajina už podpísala predbežnú dohodu s Ruskom o ukončení vojny, zástupca najúčinnejšej bezpečnostnej organizácie (Boris Johnson) priletel do Kyjeva a vykonal tlak na prezidenta Zelenského, aby dohodu roztrhal. Koľko ukrajinských mužov a žien odvtedy zahynulo? Sto tisíc, viac?

Náš Jaroslav Naď ešte pred odchodom z úradu vybavil s Američanmi rozšírenie letiska Sliač, aby na ňom mohli pristávať a vzlietať americké bojové lietadlá. Inžinierske siete sú položené, v okolitých vrchoch sú vyrúbané miesta pre oporné body. Keď bude treba, priletia americké nákladné lietadlá so zariadením a behom týždňa bude z letiska americká základňa. V Michalovciach vybudovali opravárenský závod pre poškodenú ukrajinskú vojenskú techniku. Poškodené ukrajinské tanky a BVP privezú do Michaloviec, opravia a vozidlá sa vrátia na bojisko. Najhoršie na tom je, že o tom, kedy nám hrozí nebezpečie, nebudeme rozhodovať my, ale Američania.

Český profesor Petr Drulák povedal, že Česká republika (a Slovensko) nemajú vlastnú zahraničnú politiku. Spojené štáty a Veľká Británia si budujú na našom území druhú obrannú líniu proti Rusku. My žijeme neďaleko od Ruska po stáročia, my vieme ako utvárať naše vzťahy s Ruskom. Ostatne, keď nás vmanévrovali momentálne veľmoci do vojny proti Rusku, či cárskemu alebo sovietskemu, práve v Rusku naši prebehlíci vytvárali oddiely a bojovali naopak proti veľmoci, ktorá nás poslala proti Rusku.

Sme pred voľbami…

V septembri budeme voliť nový parlament a nepriamo novú vládu. Pri vojne za našimi hranicami a pri neschopnosti našich platených úradníkov odolávať pokynom zo zahraničia je absolútne najdôležitejším kritériom zvoliť parlament a nepriamo vládu, ktorá Slovensko nedovolí zatiahnuť do vojny. Áno, je potrebné bojovať proti korupcii, je potrebné mať kvalifikované zdravotníctvo, je potrebné účelne riadiť stavebníctvo, ale nad tým všetkým sa vznáša potreba, aby mier vládol v tejto krajine (narážka na Martu Kubišovú). Aby mier vládol v tejto krajine, musíme mať vládu, ktorá chce mier a vie sa vzoprieť silám, ktoré nás tlačia do vojny pre svoje vlastné potreby.

Môže to znieť nezvykle, ale keď sa pozerám po stranách a straničkách, ktoré sa budú v septembri uchádzať o naše hlasy, najväčšiu kapacitu zachrániť mier na našich hraniciach má Robert Fico a strana Smer – slovenská sociálna demokracia. Robert Fico má skúsenosť s vládou, jeho verejné vyjadrenia sú trochu odvážnejšie než ľudí zo strán doterajšej vládnej koalície a jeho pohľad nepozná len uhol cez Atlantický oceán. Pád jeho vlády v marci 2018 mal priviesť k moci lepšiu vládu. Boli lepšie? Koľkí vtedy sľubovali, že nepôjdu do politiky, ide im len o lepšie Slovensko, však pán Šeliga? Zatiaľ som rozhodnutý, že budem voliť Smer.

V septembri pôjde o to, nielen ktorá strana vyhrá, ale aj o to, ktoré strany budú schopné zostaviť vládu. Už som písal, že musíme odhodiť liberálnu politickú korektnosť (viď článok Nedajme sa spútať liberálnou politickou korektnosťou).

Liberálna politická korektnosť je falošná. V doterajšej vláde si prihrávali milióny, prišli z neziskoviek, ktoré kŕmili Američania, aby sa im zaviazali. Nech dokážu vytvoriť vládnu koalíciu strany, ktoré chcú mier pre túto krajinu. V druhej stráženej výzve, boji proti korupcii, sa budú pretekať všetky strany v parlamente a všetky médiá.

Po tom, ako sa ukazuje slabý voči Amerike a Bruselu Pellegrini, do koalície s Ficom zrejme bude musieť ísť Republika. SME, Denník N a ďalšie liberálne médiá si môžu ďalej spievať o fašizme. Po ódach na českého prezidenta Pavla, vyškoleného komunistického tajného agenta a ukrajinských hrdinoch s vytetovanými hákovými krížmi, ktorých ideoví predchodcovia za vojny povraždili desaťtisíce Poliakov, nech naše liberálne médiá opľúvajúce Republiku idú najskôr na spoveď.

Slovensko je na hranici Strednej a Východnej Európy. Uhorských kráľov nikdy nedosadzoval nemecký cisár (Svätej rímskej ríše nemeckého národa), ale pápež. Slovensko nebolo Západ. Preto sme odolnejší voči Bruselu než naši západní kolegovia v EÚ. Terajší nástupca niekdajších pápežov povedal, že súčasnú vojnu na Ukrajine možno vyvolalo bubnovanie NATO na hraniciach Ruska. Západné médiá sa divili.

Zostaňme v strede.

Autor: Ján Čarnogurský – advokát, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti, zakladateľ politického konzervativizmu na Slovensku, niekdajší premiér SR, exminister spravodlivosti SR a celoživotný disident.

Zdroj: srspol.sk / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: