Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prekvapilo ma, že v alternatívnych médiách k mainstreamu unisono podporovali toho najhoršieho nepriateľa európskej kultúry a civilizácie, islam. Barbarský útok Hamásu na Izrael z dňa 7. augusta 2023 si vyžadoval tvrdú reakciu.

Izrael však zareagoval, jemne povediac, viac ako neadekvátne. Nie že by to bolo nepochopiteľné, zverstvá, ktoré vykonal Hamas priam volali po pomste. Okrem toho, Izrael je od svojho vzniku permanentne pod hrozbou jeho zničenia zo strany jeho arabských susedov. Nemôže si preto dovoliť žiadnu vojenskú prehru. Mohol Izrael urobiť niečo iné ako začať útočiť na Gazu?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zrejme mohol, ale štát a obyvateľstvo, ktoré je od vzniku svojho štátu permanentne pod hrozbou fyzickej likvidácie štátu a obyvateľstva zo strany arabských susedov reagovalo nie celkom adekvátne.Gaza do roku 1967 patrila pod správu Egypta. Po vojne v roku 1967, Izrael Gazu okupoval, napriek inštrukciám vlády Izraela, aby armáda nevstupovala do Gazy. Z nejasného dôvodu po mierovom urovnaní s Egyptom Gaza ostala pod správou Izraela. To sa ukázalo ako fatálna chyba.

Teraz už môžem len špekulovať, pretože nemám relevantné informácie. Neviem, aké sú vzťahy Gazy a zvyškom Palestíny. Ako Európan by som urobil nasledovné kroky: Vyhlásil by som nezávislosť Izraela od Gazy a všetky ekonomické a politické vzťahy by som založil na mierovej koexistencii.

V prípade, že by dochádzalo k agresívnym aktom zo strany Gazy voči Izraelu, tak by došlo k totálnej blokáde Gazy zo strany Izraela. Základom pre mierové riešenie by bol návrat rukojemníkov, ktorých uniesol Hamas. Za dodržanie mieru a vytvorenie štátnosti územia Gaza by niesli zodpovednosť arabské štáty na čele s Egyptom.

V prípade, že by Hamaz útočil na Izrael, ten by mal právo použiť všetky prostriedky na zničenie nepriateľa. Treba si uvedomiť, že nie všetci Nemci boli nacisti, ale aby bolo porazené Nemecko, tak spojenci použili všetky ničivé prostriedky na zničenie nepriateľa. Ani náhodou nepoužívali také niečo ako humanitárnu pomoc.

Z uvedeného vyplýva že, iniciatívny blbec je horší od nepriateľa. V prípade, ktorý som uviedol vyššie, by bol postup izraelskej armády adekvátny a nikto by proti tomu nemohol nič namietať.

Pavel Fendek

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d