Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tradičná medicína medzi slovanskými národmi má dlhú históriu. A to nie je len Rusko. Patria sem také národy ako – Bielorusi, Ukrajinci, Bulhari a Srbi, Poliaci ,Slováci, Česi a takmer polovica Európy. Preto nie nadarmo aj prababičky používali na liečbu všetkých druhov chorôb iba ľudové lieky, pričom sa zároveň dožili vysokého veku. Preto stojí za zmienku: že ľudia používajúci pri liečbe „chémiu“ príliš nežijú! Možno z tohto dôvodu sa lekári vracajú k používaniu bylinnej medicíny vo svojej praxi. Bylinná medicína je odvetvie tradičnej medicíny, ktoré na liečivé účely využíva bylinky a rastliny. Bylinná medicína je vysoko účinná. Rastlinami sa dá vyliečiť takmer každá choroba.

Niektoré bylinky majú tiež tonizujúce vlastnosti, čo umožňuje ich použitie na profylaxiu. Na rozdiel od iných typov liečby neexistujú žiadne kontraindikácie týkajúce sa vlastností bylinného lieku. Hlavná vec je vedieť, aký druh byliny a na aké ochorenie ju používať.

Samotná príroda prostredníctvom rastlín jemne a šetrne pôsobí na ľudské telo. Nie je potrebné používať bylinky pri alergii na alkoholikov. Tiež naopak. Súčasne do tela vstupuje komplex podobných látok, ktoré ovplyvňujú intracelulárny metabolizmus, stimulujú obranyschopnosť ľudského tela a ničia mnoho mikroorganizmov, na ktoré antibiotiká nezaberajú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rastliny tiež posilňujú imunitu a prispievajú k aktívnemu boju tela proti chorobe. Rastliny môžu človeku poskytnúť ďalšiu silu. Tieto sily sú pod našimi nohami, len im musíme venovať pozornosť a pochopiť pôsobenie každej z rastlín. Pomocou rôznych tinktúr a odvarov sa všetky orgány a krv očisťujú od toxínov a toxínov a posilňujú sa obranné mechanizmy. Na rozdiel od tradičných liekov rastliny nemajú žiadny nepriamy účinok, poskytujú iba výhody. V každej časti rastliny sú určité liečivé látky, takže musíte vedieť, ktorá časť je vhodná pre ktorú chorobu. Aby vám rastliny pomohli, musíte ich správne používať. Pri zbere by ste mali venovať pozornosť ich vzhľadu, rastlina by mala pôsobiť sviežo a živo. Dôležité je aj miesto zberu rastlín.

Neodporúča sa ich zhromažďovať v blízkosti ciest, pretože odvtedy sú už nasýtené škodlivými látkami.

zdroj: z útrob internetu

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d