Slovanské Noviny

6. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Hamas ďakuje Ukrajine za predaj amerických zbraní

Videozáznamy údajne ukazujú zásoby zbraní, ktoré Ukrajina predala palestínskym bojovníkom Hamasu, keď muž za kamerou ďakuje „ukrajinským orgánom“ za predaj zbraní a prisahá, že ich použije proti Izraelu.

Toto tvrdenie prichádza, keď sa objavilo množstvo fotografií a videí, na ktorých Palestínčania používajú americké zbrane v rýchlo sa rozvíjajúcom konflikte medzi Izraelom a Hamasom.

Útok útokov islamistov z Hamasu na Izrael môže prísť z veľkej časti s pomocou amerických zbraní, naznačujú nové videozáznamy a tvrdenia bojovníkov Hamasu.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Ďakujeme ukrajinským úradom, že nám predali tieto zbrane,“ hovorí muž za kamerou podľa viacerých prekladov.

“Použijeme túto zbraň proti vám, nepriatelia,” pokračoval. “Použijeme to proti Izraelu.”

Ak sú tvrdenia, že Ukrajina dodala Hamasu zbrane, ktoré boli pravdepodobne financované, vyrobené alebo oboje zo strany Spojených štátov a NATO, pravdivé, neznamenalo by to nič, čo by sa približovalo k prvému prípadu, keď si americké zbrane našli cestu na bojisko. v rukách islamských radikálov.

V Afganistane po sebe Bidenova administratíva zámerne nechala americkú výzbroj a vojenské vybavenie v hodnote miliárd dolárov, ktoré teraz ovláda Taliban a údajne sa predáva zlým aktérom po celom svete.

A čo viac, už roky sa v správach tvrdí, že tí, ktorí stáli za islamským útokom na francúzsky Bataclan, použili americké strelné zbrane spojené s operáciou Rýchlo a zbesilo, schémou obchádzania zbraní z Obamovej éry, pri ktorej ministerstvo spravodlivosti USA podniklo takzvaný útok. zbrane pre drogové kartely za zjavným účelom, aby sa zbrane dostali späť do Ameriky a boli použité pri násilných zločinoch, ktoré by mohli spustiť legislatívu na kontrolu zbraní.

skspravy