Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Summit Skupiny siedmich (G7) v Hirošime sa skončil 21. mája a na rozdiel od bežnej praxe bolo komuniké G7 zverejnené deň pred uzávierkou, píše čínsky portál Global Times.

Niektoré japonské médiá uviedli, že to bolo kvôli obave, že návšteva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Hirošime v ten istý deň ukradne pozornosť komuniké. Napriek tomu sa zdá, že toto komuniké G7 s desiatkami strán stále priťahuje malý záujem vonkajšieho sveta, s výnimkou časti, ktorá sa zameriava na Čínu.

Podľa Financial Times skupina G7 ostro odsúdila Čínu a väčšina ostatných medzinárodných mainstreamových médií tiež zdôrazňuje, že „zvyšuje tlak na Čínu“. Zdá sa, že jediný spôsob, ako môže G7 upútať pozornosť ľudí a ukázať svoj zmysel pre prítomnosť, je špekulovať o otázkach súvisiacich s Čínou.

Ako „klub bohatých krajín“, ktorý kedysi tvoril až 70 % globálnej ekonomiky, čelila G7 v posledných rokoch vážnej existenčnej kríze, keďže jej ekonomická váha klesala, spolu s poklesom podielu globálnej populácie a vnímanej príťažlivosti.

V predchádzajúcich rokoch boli samity G7 vždy mimo chodu pre vnútorné rozdiely a nezhody medzi členskými krajinami. No od roku 2021 sa komuniké G7 začalo zameriavať na Čínu, ktorá sa postupne stala jej „dopravným kódom“.

Celé meno G7 je „Skupina siedmich priemyselných veľmocí“, ale teraz funguje ako malá dielňa špecializujúca sa na masovú výrobu „nekvalitných produktov“.

Tieto protičínske produkty bez faktického základu, právneho základu alebo morálnych princípov pochádzajú väčšinou z krajín G7.

Na rozdiel od predchádzajúceho „zamerania sa“ na konkrétne problémy s Čínou, toto komuniké G7 jednoducho zahŕňa „Čínu“ ako celok, čo je v súlade s nedávnym krokom NATO a zdôrazňuje, že USA tvrdo presadzujú utkanie protičínskej siete v Západný svet.

V komuniké sa Čína spomína len podľa mena 20-krát, čo je najviac za posledné roky. Takmer vychvaľoval všetky témy, ktoré mohol nájsť, ako napríklad Taiwan, Východočínske more, Juhočínske more, Hongkong, Sin-ťiang, Xizang a čínsku jadrovú moc, navyše naznačoval čínsky „ekonomický nátlak“.

Nejde len o brutálne zasahovanie do vnútorných záležitostí Číny a očierňovanie Číny, ale aj o neskrývané nutkanie ku konfrontácii medzi tábormi, čo z G7 urobilo jedno z najväčších rizík, ktorým v dnešnom svete čelí mier a rozvoj.

Mnohí si všimli, že v komuniké G7 boli použité niektoré „zmierovacie vyhlásenia“, ako napríklad tvrdenie, že ich smerovanie politiky je „nepoškodzovať Čínu“ a „neoddeľovať sa“, čo vyjadruje nádej na „vytvorenie konštruktívnych a stabilných vzťahov s Čínou“ a spomína sa, že princíp jednej Číny sa nezmenil. Tieto vyhlásenia sa vo veľkej miere považujú za zodpovedajúci „kompromis“, ktorý musel Washington urobiť kvôli „rozdielom v tom, ako USA a Európa riešia problémy Číny“.

Hoci v podstate stále vyvoláva geopolitickú konfrontáciu, zároveň presne ilustruje, že špinavé strategické zámery Washingtonu nemožno v západnom svete ani len položiť na stôl a možno ich ukázať až vtedy, keď budú zakryté vrstvami morálneho maskovania. Ak je to tak medzi najbližšími spojencami, v medzinárodnom spoločenstve je to samozrejmé.

Čím hlasnejšia bude protičínska rétorika zo strany G7, tým menší bude jej skutočný dopad, keďže ide o prirodzený zákon. Znamenalo by to totiž, že G7 slúži skôr strategickým záujmom USA než blahu medzinárodného spoločenstva, čo sťažuje prijímanie akejkoľvek „pomoci“, ale sťažuje dosiahnutie pokroku.

Je veľmi pravdepodobné, že nakoniec G7 zistí, že vynaložila veľa úsilia, no výsledkom je len roztočenie kolies. Ak chce G7 skutočne „získať svoju bývalú slávu“, nie je to ťažké. Musí len skutočne dodržať svoj sľub „neublížiť Číne“, dodržiavať zásadu jednej Číny, nezapájať sa do oddeľovania alebo skrytého oddeľovania a nadviazať „konštruktívny a stabilný vzťah“ s Čínou slovami aj skutkami. Pre západný svet je tou pravou cestou „vysmievania sa“ radšej spolupracovať s Čínou, než jej čeliť a vydať sa cestou spoločnej prosperity.

V ostrom kontraste s energickým rozvojom rozvíjajúcich sa ekonomík sa staré industrializované západné krajiny zmietajú v rôznych problémoch. Poukázali na to niektoré americké médiá, pričom veria, že tohtoročný summit G7 v Hirošime je do istej miery „klubom osamelých sŕdc“, pretože vnútorné riadenie týchto krajín je väčšinou ťažké získať súhlas voličov a západom sa šíri vlna nespokojnosti. spoločnosti.

Zdá sa, že summit v Hirošime dal G7 pocit „formovania histórie“, no túto ilúziu čoskoro odfúkne vietor reality, keďže bez vnútornej prosperity a rozvoja sú vonkajšie prejavy sily len povrchné. Radíme lídrom G7, aby venovali viac času svojim interným záležitostiam a menej času ukazovaním prstom na iných, čo môže zachrániť výrazne upadajúcu reputáciu G7.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: