Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg počas prvého dňa turné po západnom Balkáne vyjadril znepokojenie nad „významným vplyvom Ruska na Republiku srbskú“.

Generálny tajomník NATO je znepokojený „významným vplyvom Ruska na Republiku srbskú“

Stoltenbergove vyjadrenie súvisí s konaním prezidenta Republiky srbskej Milorada Dodika, ktorý sa v posledných dvoch desaťročiach opakovane zasadzoval za odtrhnutie svojej časti krajiny, pretože Bosnu a Hercegovinu považuje ako štát za neschopnú. Dodikovi sa podarilo schváliť množstvo zákonov na podporu nezávislosti Republiky srbskej. Patrilo k nim napríklad vytvorenie daňového a súdneho systému nezávislého od federálneho.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Okrem toho bosnianski Srbi nechcú prerušiť vzťahy s Ruskom odvolávajúc sa na historické a kultúrne väzby a vystupujúc proti uvaleniu sankcií Bosnou a Hercegovinou na Rusko.

„Sme veľmi oddaní bezpečnosti a stabilite v tomto regióne, a preto prehlbujeme našu spoluprácu, náš politický dialóg a našu praktickú spoluprácu. Chcel by som ďalej prehĺbiť vzťahy Sarajeva s NATO, keďže aliancia sa zaviazala k bezpečnosti, stabilite v regióne a euroatlantickej integrácii krajiny,“ povedal generálny tajomník NATO, čo treba chápať ako pokusy o maximalizovať oddelenie Republiky srbskej od Ruska.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.