Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Generálna prokuratúra žiada Hamrana, aby v kauze obvinených vyšetrovateľov NAKA – Čurilla & spol. prestal zneužívať funkciu policajného prezidenta na manipulovanie verejnej mienky a nevyvíjal nátlak na OČTK

Štvoricu vyšetrovateľov zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby v septembri 2021. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. 

Generálna prokuratúra (GP) SR žiada prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana, aby nezneužíval svoje postavenie a v neskončených trestných veciach neprípustným spôsobom nevytváral nátlak na činnosť príslušných orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) a prostredníctvom svojich jednostranných vyhlásení nemanipuloval verejnú mienku. Reagovala tak na štvrtkové výroky šéfa polície.

Stanovisko TASR poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan. Ako dodal, policajný prezident nie je orgánom činným v trestnom konaní.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Policajný prezident vo štvrtok na tlačovej besede uviedol, že očakáva od generálneho prokurátora Maroša Žilinku, že sa vloží do prípadu obvinených štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a umožní ho ukončiť, keďže je politicky zneužívaný.

Naznačil podozrivé kroky vyšetrovateľov inšpekcie aj niektorých prokurátorov. Hamran sa obul aj do policajnej inšpekcie. Upozornil, že v spise Úradu inšpekčnej služby chýba kľúčový dôkaz, kompletné zvukové nahrávky, čo je povinné zo zákona. Viac v článku TU.

Skupina vyšetrovateľov NAKA obvinená Úradom inšpekčnej služby

Vyšetrovateľ ÚIS v polovici septembra 2021 vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov.

Inšpekcia ministerstva vnútra vtedy obvinila aj ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA – Milana Sabotu a Štefana Mašina zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Obvinili aj vtedajšieho šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých vzal súd do väzby.

Vo vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom NAKA sa okrem iného píše aj to, ako prišiel agent do kancelárie vyšetrovateľa Ďurku, ktorý sledoval tlačovú konferenciu predsedu Smeru Roberta Fica ku kauze advokáta Martina Ribára. (To bol v minulosti práve Ďurkov prípad.)

Ústavný súd sa vtedy zaoberal sťažnosťou advokáta Martina Ribára, ktorá sa dotýkala jeho neodôvodnenej väzby trvajúcej 20 mesiacov. Následne rozhodol, že celá doterajšia väzba bola protizákonná a v náleze publikovanom 14. mája 2021 nariadil Najvyššiemu súdu SR okamžite prepustiť z väzby na slobodu advokáta Martina Ribára, ktorému bolo porušené právo na osobnú slobodu a bezpečnosť.

„Závažné to nie je len kvôli obsahu tohto rozhodnutia, ktoré diskvalifikuje Špecializovaný trestný súd a špeciálnu prokuratúru, ale nám dáva obraz, ako dnes funguje polícia, prokuratúra a súdy pri rozhodovaní o väzbe. Toto rozhodnutie poukazuje, čo za ohavnosti sa páchajú na ľuďoch za posledný rok,“ uviedol vtedy Robert Fico na tlačovke.

„P. Ďurka povedal, že tieto vyjadrenia nezostanú nepotrestané, a že on o chvíľu uvidí, to povedal tak cez zuby smerom k R. Ficovi potichu. Následne agent povedal P. Ďurkovi, že je kok.t, pričom P. Ďurka reagoval s tým, že to by sa na neho aj J. Čurilla hneval, keby to zostalo nepotrestané,“ konštatuje uznesenie o obvinení Čurillu a Ďurka.

Čurilla a spol. sa chceli pomstiť policajtom z Úradu inšpekčnej služby

Vyšetrovatelia NAKA chceli v júli začať vyšetrovať podozrenia korupcie na policajnej inšpekcii. Uznesenie o začatí trestného stíhania však na základe paragrafu 363 stopol námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Naopak, policajná inšpekcia zadržala štvoricu členov NAKA na základe toho, že ich chceli obviniť.

Ako dôkazy použila inšpekcia odposluchy, ktoré nainštalovala priamo do kancelárii vyšetrovateľov v budove NAKA. „Skutkový základ uznesenia o vznesení obvinenia bol získaný z doslovných prepisov zvukových záznamov vyhotovených na základe súhlasu Okresného súdu Bratislava III.,”stojí v uznesení.

Z prepisov odposluchov vyplýva, že pri začatí písania obvinenia Čurilla ani Ďurka nevedeli presne z čoho chcú policajtov z inšpekcie obviniť. „Ján Čurilla upozornil príslušníka Policajného zboru Pavla Ďurku, že aby v uvedenom uznesení bolo zrejmé, že príslušníci Úradu inšpekčnej služby to robia na základe toho, že majú zo SIS prisľúbenú finančnú alebo nejakú nenáležitú výhodu vo forme nejakej funkcie na SIS alebo niečo podobné,” píše sa v uznesení.

„V ďalšej časti sa Pavol Ďurka, Ján Čurilla a Milan Sabota bavili o tom, že do uznesenia o začatí trestného stíhania nedajú sabotáž, lebo ju tam nevtesnajú a na korupciu tam musia mať nejaké záznamy, alebo niečo, z čoho to bude vyplývať. Lebo to tam nemôžu dať len preto, že oni vedia, že príslušníci Policajného zboru zaradení na Úrade inšpekčnej služby to nerobili len tak,” uvádza sa ďalej v zápisnici. 

Čurilla mal podľa prepisov odposluchov navrhnúť, aby tam Milan Sabota dokomponoval krivé obvinenie.

„Pavol Ďurka príde s nápadom, že by tam dali vydieranie pričom Ján Čurilla mu to vyhovorí, že oni ešte nevydierajú. V ďalšej časti pri písaní uznesenia o začatí trestného stíhania sa Ján Čurilla pýta, či je tam korupcia len aby bola príslušná “špeciálna” (prokuratúra pozn. red.),” píše sa ďalej v obvinení.

Viac o šokujúcom obsahu odposluchov policajnej inšpekcie sa dozviete v článku TU a TU.

Šokujúce odposluchy obvinených vyšetrovateľov NAKA – Čurilla a spol. Vyšetrovateľke policajnej inšpekcie Santusovej chceli podpáliť auto

„O tom, že spáchali trestný čin sabotáže, zneužívania právomoci verejného činiteľa, marenia spravodlivosti, minister nielen vedel, ale aj veci riadil,“ vyhlásil začiatkom roka 2022 na tlačovej besede Smeru-SD Robert Fico. Mikulec stojí podľa bývalého premiéra na čele organizovanej skupiny.

Jej úlohou má byť podľa neho „pozatvárať celú opozíciu“ a použiť všetky prostriedky, aby túto úlohu splnili. Výsledkom je, že bolo začaté obrovské množstvo trestných stíhaní. Veľa ľudí bolo teatrálne zadržaných v skorých ranných hodinách. Mnohí boli bez dôkazov obvinení a mnohí boli bez dôvodov umiestnení do väzby.

Situáciu si však začala všímať aj Slovenská informačná služba. Tá už v marci 2021 poslala príslušným inšpekčným orgánom v rámci ministerstva vnútra prvé poznatky o tom, ako vyšetrovatelia NAKA a vybraní prokurátori ÚŠP manipulujú trestné konania, ako nahovárajú a korumpujú udavačov a ako si vymýšľajú dôkazy.

„Táto úporná snaha Slovenskej informačnej služby priniesla svoje obete, pretože stála hlavu vtedajšieho riaditeľa Slovenskej informačnej služby pána Pčolinského. Bol odstránený preto, lebo ako nominant súčasnej vládnej koalície mal toľko drzosti a odvahy a poslal príslušným orgánom informácie, čo táto šialená banda vyšetrovateľov a prokurátorov na Slovensku stvára. Úrad inšpekčnej služby musel začať konať, vytvoril sa tím, ktorý sa nazýval Oblúk a na čele tohto tímu Úradu inšpekčnej služby stála známa to vyšetrovateľka, pani Diana Santusová. A tento tím, majúc k dispozícii poznatky zo Slovenskej informačnej služby, sa rozhodol konať a bol pripravený zasiahnuť proti vyšetrovateľom NAKA a proti prokurátorom, ktorí hrubo na politické pokyny zneužívajú právomoci verejných činiteľov, krivia spravodlivosť a, samozrejme, robia špinavú politickú prácu v neprospech opozície. Došlo to až tak ďaleko, že Okresný súd Bratislava III odsúhlasil legálne odpočúvacie niektorých vyšetrovateľov NAKA, ktoré prebiehalo niekoľko mesiacov,“ priblížil Fico. 

Pokračoval tvrdením, že toto všetko potom viedlo k tomu, že Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) zrejme pripravoval zásah proti týmto vyšetrovateľom, ktorí krivili spravodlivosť. Vtedy došlo k príbehu, kedy sa skupina vyšetrovateľov NAKA pod vedením Čurillu rozhodla, že urobí protiútok. Bolo totiž evidentné, že títo vyšetrovatelia pochopili, že sú v koncoch a že im inšpekcia došla na brutálne porušovanie zákonov. Rozhodli sa, že idú zničiť tím vyšetrovateľov v rámci ÚIS vedený Dianou Santusovou.

„To, čo použili v boji proti tímu Oblúk preto, aby ich tento tím nevyšetroval a nestíhal, možno ešte v brutálnejšej miere použili voči obvineným a ľuďom, ktorí skončili vo výkone väzby,“doplnil expremiér.

„Šestnásteho júla začali spracovávať – bez akýchkoľvek dôkazov – uznesenie o začatí trestného stíhania, ktoré sa malo týkať Diany Santusovaj a ďalších ľudí, ktorí pracovali na  Úrade inšpekčnej služby. Samotné vyšetrenie bolo sfalšované. Podpísal ho vyšetrovateľ, ktorý vôbec v tej veci nekonal, vôbec nebol oboznámený s obsahom tohto uznesenia, iba mu to priniesli podpísať.“

Po tomto všetkom došlo veľmi rýchlo k výmene riaditeľa ÚIS a novým riaditeľom sa stal pán Scholtz, ktorý mal pôvodne Diane Santusovej pomáhať a vytvárať jej všetky predpoklady, no konal proti nej a v prospech tejto zločineckej skupiny, pričom na ňu dával rôzne informácie vyšetrovateľom. Podľa informácií ďalšieho elitného vyšetrovateľa mal už nový riaditeľ Dianu Santusovú odstaviť od roboty. Došlo to tak ďaleko, že partia elitných vyšetrovateľov sedela a bavila sa o tom, že Diane Santusovej treba monitorovať auto.

„Osemnásteho júla 2021 obvinený elitný vyšetrovateľ Ďurka: Zapálime jej (Santusovej) auto. Kanistrom. O všetkom vedel a všetko riadil minister vnútra Mikulec,“ povedal bývalý ministerský predseda.

Dal ďalší dôkaz, a to rozhovor Čurillu a neznámeho pána, ktorého sa Čurilla pýta, čo minister. Neznámy hlas odpovedá, že Scholtz ide za ministrom a idú vymyslieť, či sa podarí pani Santusovú zastaviť. Čurilla pokračoval, aby dal minister Mikulec echo a oni ju zastavia. Na čo dal Mikulec pokyn a povolenie, že ju majú odstaviť.

Dôkazy potvrdzujúce pôsobenie organizovanej skupiny policajtov z NAKA a prokurátorov ÚŠP, ako aj sudcov z ŠTS a Navyššieho súdu SR

Robert Fico v marci 2022 odprezentoval výpoveď svedka, ktorý 7. decembra 2021 na hlavnom pojednávaní ŠTS v Pezinku hovorí o tom, ako sa k nemu správali vyšetrovatelia NAKA. Ten uviedol, že od jeho prvej minúty zadržania 15. mája 2020, či už vyšetrovateľ Ďurka, alebo vyšetrovateľ Čurilla dobre vedeli, že s danou trestnou činnosťou obvinený nemá nič spoločné. Bol však vzatý v pozícii svedka štýlom: zaklopali a vzali ho s otázkou, či je ochotný vypovedať. Dali mu prečítať nezmysly, ktoré mal potvrdiť a usvedčiť ostatných. Zadržaný uviedol, že nemá problém povedať, ako to všetko bolo, no to, čo prečítal boli nezmysly. „Na to vyšetrovateľ Čurilla povedal: Ako myslíte. Predo mnou roztrhal papier – Zápisnicu o výsluchu svedka, do pol hodiny som bol obvinený a rok a pol som bol v kolúznej väzbe v Žiline. Jednoducho čakali, že napíšem list na NAKU, že mi Ďurka napíše, čo mám vypovedať, na akéhokoľvek člena a to sa naučím naspamäť,“ uviedol dotyčný svedok. 

Vyšetrovatelia jednoznačne potvrdili, že vedia, že s tým nič nemá, že im ide o niekoho iného, že má len potvrdiť tú výpoveď, ktorú mu ukázali a hneď ho pustia. Robert Fico teda konštatuje, že tak, ako tvrdil, že je tu úzka spolupráca politicky angažovaných vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP, kde sa často prokurátori angažujú vo veciach, s ktorými nemajú nič spoločné. Hľadal ale prepojenia, ktoré sa týkajú toho, ako sa dostanú k sudcom a zabezpečia, aby sa konkrétna osoba dostala do väzby. Na tlačovej besede prečítal vážne vyjadrenie jedného zo svedkov, pracovníka NAKA (v prílohe). 

Bývalý trojnásobný premiér sa venoval aj predsedovi ŠTS, doktorovi Hrubalovi, ktorý preukázateľne spolupracuje s policajtmi, čo je v rozpore so všetkými právnymi predpismi.

Uznesenie o obvinení operatívcov NAKA opisuje, ako Čurillovci konali s nenávistným zanietením voči vyšetrovateľke policajnej inšpekcie Santusovej

Policajná inšpekcia obvinila operatívcov Národnej kriminálnej agentúry Branislava Dunčka a Róberta Magulu 15. júna 2022 zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s vymysleným obvinením. Dvojica operatívcov Branislav Dunčko a Róberta Magula spolupracovala Čurillom a spol. na kauze Očistec.

„Koho, kto, čo púšťa zas do pi…i? Ideme zatvárať všetko kur..a. Rad za radom,“ povedal Čurilla, s ktorým mali obvinení operatívci pripraviť preventívne vyfabulované stíhanie kolegov z inšpekcie. Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia.

Týmto preventívnym obvinením chceli príslušníci NAKA zabrániť vlastnému trestnému stíhaniu. Ešte predtým ale potrebovali realizačný návrh, ktorý im umožnil vykonávať dokazovanie. Ten pripravila práve dvojica z 2. operatívneho oddelenia NAKA, ktorá mala falošne deklarovať neexistujúce operatívne informácie o vyšetrovateľke inšpekcie Diane Santusovej a jej kolegoch. Ako šéfka inšpekčného tímu Oblúk totiž vyšetrovala príslušníkov NAKA pre podozrenie z manipulovania svedeckých výpovedí v politicky citlivých kauzách. Vážnosť situácia ale príslušníci NAKA pochopili, až keď si Santusová prišla 10. júna po ich vyšetrovacie spisy, ktoré mali obsahovať dôkazy o manipulovaní svedkov.

Dunčka a Magula od 16. júla 2021 „bez existencie reálnych podkladov vytvorili realizačný návrh na vymyslenom skutkovom základe o údajnej korupčnej a inej trestnej činnosti príslušníkov Policajného zboru pôsobiacich v špecializovanom tíme Úradu inšpekčnej služby tak, aby bola účelovo založená príslušnosť Úradu špeciálnej prokuratúry,“ píše sa v uznesení o vznesení obvinenia.

Operatívci NAKA pritom súbežne vyhotovovali uznesenie, ktorým bolo začaté trestné stíhanie proti policajtom z inšpekcie. Tí mali byť na základe údajne operatívnych informácií stíhaní pre zločin prijímania úplatku, prečin podplácania, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, prečin prijatia a poskytnutia nenáležitej výhody a zločin krivého obvinenia v súbehu so zločinom krivej výpovede a krivej prísahy.

„A to s cieľom umožniť vykonávanie dokazovania a dokumentovania vymyslenej trestnej činnosti, a tak im zabrániť vyšetrovanie trestnej činnosti príslušníkov NAKA,“ píše vyšetrovateľ inšpekcie Michal Kulich.

Čurilla s Ďurkom

Policajná inšpekcia za týmto konaním vidí práve vyšetrovateľov Čurillu s Ďurkom. „Je zrejmé, že Ján Čurilla a Pavol Ďurka už v období po zaistení vyšetrovacích spisov na NAKA sa snažili presvedčiť obvinených Magulu a Dunčka, aby spracovali realizačný návrh so zjavne vyfabulovaným obsahom,“ podotýka vyšetrovateľ inšpekcie.

Svoje vymyslené obvinenie založili na podozrení, že Santusová ich vyšetrovala motivovaná úplatkami. „Obvinený Dunčko aj na základe svojej výpovede mal disponovať operatívnymi informáciami o trestnej činnosti príslušníkov ÚIS.

Zo zvukového záznamu však vyplýva, že on ako aj iní operatívni pracovníci nemali žiadne informácie o trestnej činnosti, keď Dunčko ani nevedel, za čo má byť začaté trestné stíhanie a kto sú vlastne podozrivé osoby,“ tvrdí vyšetrovateľ.

Skutkový základ obvinenia bol získaný z doslovných prepisov zvukových záznamov vyhotovených 13. a 27. mája 2021.

„Popísané zvukové záznamy celkom jednoznačne nasvedčujú tomu, že cieľom vydania realizačného návrhu bolo kriminalizovať príslušníkov Úradu inšpekčnej služby prostredníctvom vykonštruovaného trestného konania a zmariť tak vyšetrovanie následným zadržaním príslušníkov ÚIS, čo pramenilo z obavy zadržania obvinených týmito policajtmi, kedy preukázateľne žiadne relevantné podklady na začatie trestného stíhanie neexistovali,“ upozornil vyšetrovateľ inšpekcie.

Účelovosť spísania vymysleného realizačného návrhu, ktorý slúžil ako podklad na rovnako vyfabulované uznesenie o začatí trestného stíhania, má dokazovať samotná tvorba tohto uznesenia, ktorá vyplýva z časti zvukového záznamu zo dňa 16. júla 2021.

„Jak máte podchytené to prijímanie, podplácanie?“ pýta sa Milan Sabota, na čo mu Ján Čurilla odpovedá: „To bude podľa mňa len oné, len nejakými neviem či, len nejakými úradnými záznamami, nejakými operatívnymi informáciami, že majú mať toto potom za to sľúbené nejaké odmeny. Vieš, len to je tak, že vieš.“

Sabota ho ale následne upozorňuje, že trestné stíhanie bude založené len na realizačnom návrhu od Dunčka a Róberta Magulu a to nemusí stačiť. „To z ničoho inšieho nebude vyplývať len z toho realizačného, vieš. Tak jak mi to otrepal o hlavu prokurátor, keď mi zrušil uznesko. Akože ide mi len o to, že nechcem teraz niečo hovoriť, hej? Jakože niekedy menej je viac.“

Čurilla ale trvá na svojom a vysvetľuje, že vymyslené vyšetrovanie by dozorovať špeciálna prokuratúra. „No dobre, ale keď týmto nezaložíme príslušnosť špeciálu. Vieš, tú my musíme založiť,“ zdôraznil Čurilla.

Nenávistné zanietenie obvinených

Tieto rozhovory boli zaznamenané len pár dní potom, ako si Santusovej tím prišiel po spisy, vrátane toho, ktorý sa týkal bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského.

„Počiatok plánu obvinených účelovo vyfabulovať konanie voči príslušníkom ÚIS možno badať už od dňa 10. júna, kedy už príslušníci NAKA disponovali informáciou, že boli v rámci trestného konania vedeného na ÚIS v tento deň zaistené viaceré vyšetrovacie spisy,“ približuje vyšetrovateľ v uznesení.

Zo záznamov tiež vyplýva účelové dohadovanie a pripravovanie svedkov za účelom diskreditácie príslušníčky ÚIS Diany Santusovej. „Vyhlásenia obvineného Branislava Dunčka o podpálení auta príslušníčke ÚIS, o jej obesení sa, ktoré sú na zvukových záznamoch zaznamenané, síce nie sú predmetom tohto konania, ale celkom jednoznačne dokladajú nenávistné zanietenie obvinených s akým voči príslušníkom ÚIS konali,“ poznamenal vyšetrovateľ.

Trestné stíhanie dvojice operatívcov prišlo potom, ako sa inšpekcii nepodarilo úspešne stíhať štvoricu vyšetrovateľov z tímu Očistec. Vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla a Pavol Ďurka boli vlani 13. septembra obvinení v trestnej veci ovplyvňovania výpovedí svedkov, z marenia spravodlivosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Už o deň im pribudlo aj druhé obvinenie.

Spolu s ďalšími dvoma kolegami Milanom Sabotom a Štefanom Mašinom im bolo vyšetrovateľom policajnej inšpekcie vznesené obvinenie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. O pár dní neskôr ich Okresný súd Bratislava III vzal všetkých do väzby. Po rozhodnutí krajského súdu z nej boli po dvoch týždňoch prepustený. Krajský súd totiž ich obvinenie vyhodnotil ako nedôvodné.

Policajt NAKA na úteku prehovoril o zločineckých praktikách svojich kolegov, manipulovaní vyšetrovaní & záhadných úmrtiach aktérov v spolitizovaných trestných kauzách

Bývalý šéf operatívcov v NAKA Ján Kaľavský, ktorý sa nemohol pozerať na to, ako vyšetrovatelia NAKA postupujú a stal sa z neho agent, poskytol zo svojho azylu v Bosne a Hercegovine rozhovor pre redaktorku Plus 7 dní. „Psychicky ľudí týrať, mučiť, vydierať a vymýšľať si dôkazy. Toho som bol súčasťou. Lučanského predchodca Gašpar na tlačovkách hovorí pravdu!,“ šokoval Kaľavský. Viac v článku TU.

„Na NAKA pracujú elitné zvieratá. Stávkovali, kto z obvinených spácha samovraždu ako prvý!“ Fico s Kaliňákom, Gašparom a advokátom Parom komentovali šokujúce priznanie Kaľavského

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico sa dnes na tlačovej besede za účasti bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, policajného exprezidenta Tibora Gašpara a advokáta Mareka Paru vyjadril k obludným praktikám skupiny šialencov v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), ktorí už majú na svedomí smrť 10 ľudí. Viac v článku TU.

Gapšpar: Apači na NAKA sa zbláznili z moci a stávkovali, kto z obvinených spácha samovraždu ako prvý

Bývalý prezident policajného zboru Tibor Gašpar prečítal komunikáciu, z ktorej je zjavná koordinácia medzi policajtom, prokurátorom a konajúcim sudcom. „Píše Pavol Ďurka: Teraz som vola so Šúrekom, Giertli že bol vyslovene spokojný s tým, ako bola vec pripravená.“

Prečítal tiež vyjadrenia vyšetrovateľov NAKA, kde sa bavia na smrti ľudí, napríklad ako im dochádzajú laná alebo ako veľa špagátu sa ešte minie, prípadne, že budú odmenení, ak prinesú obeť so zlomeným nosom.

https://youtube.com/watch?v=A5FfJuL_SU8

Viac šokujúcich informácií vo videu:

Zdroj: cas.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d