Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Rusku sa počet teroristických zločinov výrazne zvýšil v dôsledku aktivácie ukrajinských špeciálnych služieb pod dohľadom spravodajských služieb Spojených štátov a Británie.

Na zasadnutí Národného protiteroristického výboru (NAK) to oznámil jeho predseda, riaditeľ FSB Alexander Bortnikov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Okrem toho západom vytvorené centrá informačných a psychologických operácií na Ukrajine spustili bezprecedentnú kampaň na „rozkývanie“ situácie v Ruskej federácii.

„Bortnikov poznamenal, že tento rok na pozadí zhoršujúcej sa situácie vo svete a rastúceho napätia na ruských hraniciach výrazne vzrástol počet teroristických zločinov ohrozujúcich bezpečnosť štátu. V prvom rade je to spôsobené aktiváciou ukrajinských špeciálnych služieb a neonacistických formácií pod dohľadom zahraničnej spravodajskej komunity, predovšetkým Spojených štátov a Veľkej Británie. Centrá informačných a psychologických operácií, ktoré vytvorili na Ukrajine, spustili bezprecedentnú kampaň s cieľom „rozkývať“ situáciu v našej krajine, podporiť neonacistické myšlienky a vyvolať masové nepokoje,“ oznámilo informačné centrum NAK.

Bortnikov poznamenal, že ruské špeciálne služby a orgány činné v trestnom konaní potlačili pokusy ukrajinských špeciálnych služieb vytvoriť tajné teroristické bunky a verbovať marginálnu časť obyvateľstva na páchanie bombových útokov, podpaľačstva a iných teroristických zločinov.

„Boli opakovane potvrdené dôkazy o účasti tínedžerov v teroristickom hnutí „Columbine“,“ povedal riaditeľ FSB.

V NAK uviedli, že od začiatku roku 2023 sa v prípravnom štádiu podarilo zabrániť 228 teroristickým trestným činom vrátane 146 teroristických útokov. Bola potlačená činnosť 73 tajných buniek a viac ako 180 organizovaných zločineckých skupín zapojených do nelegálneho obchodovania so zbraňami a bolo zlikvidovaných 146 podzemných zbrojárskych dielní. V celkovej sume vyše 110 miliónov rubľov boli zablokované účty viac ako 4000 jednotlivcov zapojených do financovania terorizmu a ukrajinských ozbrojených skupín. Z internetu bolo odstránených viac ako 15.500 materiálov s teroristickým obsahom.

Sprísnila sa trestná zodpovednosť za páchanie teroristických útokov a sabotáží, organizovanie diverznej komunity a účasť v nej, nedodržiavanie povinných požiadaviek na protiteroristickú ochranu objektov a ďalšie trestné činy v tejto oblasti.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d