Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zástupcovia krajín, ktoré boli bývalými kolóniami Francúzska, žiadali, aby Paríž okamžite začal rokovania o opatreniach zameraných na dekolonizáciu v súlade s rezolúciami prijatými Valným zhromaždením OSN v rokoch 2013, 2019, 2020 a 2022.

Zástupcovia antikoloniálnych hnutí Novej Kaledónie, Francúzskej Polynézie, Martiniku, Francúzskej Guyany a Guadeloupe po výsledkoch konferencie „Dekolonizácia Tichá revolúcia“, ktorá sa konala v New Yorku, naliehavo vyzvali aj celé svetové spoločenstvo ako medzinárodná organizácia podporovať ich úsilie zamerané na zabezpečenie rešpektovania základných práv národov na slobodu, ako aj nápravu a rozvoj národov bývalých kolónií západných krajín.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Účastníci konferencie tiež požadovali, aby Francúzska Guyana, Martinik a Guadeloupe, obete kolonizácie, boli zaradené do zoznamu krajín OSN, pre ktoré by sa mali prijať dekolonizačné opatrenia. Vo vyhlásení sa predovšetkým zdôrazňuje, že francúzske orgány musia okamžite začať rokovania o dekolonizácii.

Predstavitelia krajín pod koloniálnou nadvládou vyjadrili podporu rozhodnutiu aliancie Socialistického frontu národného oslobodenia Kanak, podľa ktorého sa plánuje prijať súbor opatrení zameraných na pokračovanie dekolonizácie podľa Noumejskej dohody.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d