Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Historický revizionizmus politiky maďarskej iredenty zrealizuje „slovenská“ vláda

Historický revizionizmus politiky maďarskej iredenty zrealizuje možno šokujúce slovenská “suverenistická” vláda, v ktorej sú aj “národniari”, ktorí inicovali pred 17 rokmi Uznesenie NR SR o nemennosti Benešových dekrétov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Predseda Aliancie – Szövetség Krisztián Forró v relácii TV Markíza Na telo PLUS uviedol šokujúcu informáciu, že z iniciatívy vlády SR vzniká pracovná skupina na prehodnotenie a úpravu Benešových dekrétov tak, “aby nikto neprišiel o pôdu”, čo značí spustenie historického revizionizmu vládou Slovenskej republiky.

Prezident Eduard Beneš v roku 1940 a 1945 podpísal 143 dekrétov, ktoré hovorili aj o konfiškácii majetku a potrestaní kolaborantov nacizmu maďarskej a nemeckej národnosti. Predseda Aliancie Forró potvrdil, že má od vlády prísľub, že Benešove dekréty bude upravovať.

„Spraví sa pracovná skupina, ktorá tie zákony zmení. Potrebné sú len drobné zmeny, aby sa nemohlo stať, že na základe Benešových dekrétov niekomu zoberú pôdu,“ vraví v budúcom čase Forró, hoci ide o akt minulosti a satisfakcie vysporiadania sa s kolaborantmi počas II. svetovej vojny.

Je známe, že maďarská iredenta sa dlhodobo usiluje spochybniť denacifikačné dekréty, ktoré vznikli na základe dohôd víťazných mocností voči porazeným štátom, medzi ktoré patrilo Nemecko, aj Maďarsko.

Na otázku, koľkých ľudí by sa malo odobratie pôdy týkať odpovedať zrazu nevedel. Predseda strany sa však vyjadril, že „aj keby to mal byť len jeden“, téma dekrétov je dôležitá.

„Pre maďarskú iredentu snažiacu sa o historický revizionizmus a spochybnenie výsledkov nielen II., ale aj I. svetovej vojny (Trianon) je to nepochybne „dôležitý“ stupienok salámovej metódy na oslabenie slovenskej suverenity.“

Pripomeňme, že to boli strany súčasnej vládnej koalície (v tom čase jednotný Smer a SNS), ktoré 20.septembra 2007 schválili platné Uznesenie NR SR o nedotknuteľnosti povojnových dokumentov k usporiadaniu pomerov po II. svetovej vojne na Slovensku, čiže „Benešových dekrétov“, ktoré chcú teraz tí istí politici revidovať!

A to napriek tomu, že v schválenom dokumente NR SR sa jasne uvádza, že uznesenie o nedotknuteľnosti denaficikačných dokumentov „slúži k jednoznačnému posolstvu odmietajúcom reparáciu výsledkov II. svetovej a pokusy destabilizovať politické a občianske pomery na Slovensku a v širšom rozmere aj v Strednej Európe“.

Je smutné, ak kvôli straníckym či osobným prioritám národne sa štylizujúca vláda spúšťa proces historického revizionizmu a destabilizácie pomerov možno nielen na Slovensku. Kauze sa budeme ďalej venovať.

Informačný servis k téme Benešových dekrétov

Uznesenie NR SR z 20.septembra 2007 k tzv. Benešovým dekrétom:

Národná rada Slovenskej republiky

nezabúdajúc na utrpenie obetí II. svetovej vojny,

odmietajúc snahy o čiastkové anulovanie alebo revíziu denacifikačných opatrení, čo by znamenalo oslabenie právneho a morálneho usporiadania a povojnového status quo,

rešpektujúc následky dohody o prímerí medzi víťaznými mocnosťami a porazenými štátmi, vrátane komplexného riešenia majetkovoprávnych otázok recipročnej dohody o výmene obyvateľstva medzi Československom a Maďarskom z februára 1946 a ich právnu novelizáciu Štrbskými protokolmi,

hľadiac do budúcnosti v integračnom prekonávaní minulosti

vyhlasuje, že

1.majetkovoprávne a politické opatrenia k časti obyvateľstva na území SR v rámci povojnového usporiadania vznikli podobne ako v iných európskych štátoch v dôsledku vojny a porážky nacizmu a vychádzali z trvalých antitotalitných a antifašistických zásad medzinárodného práva reprezentovaných Postupimskou dohodou;

2.denacifikačné dekréty prezidenta E. Beneša a Slovenskej národnej rady nie sú v súčasnosti príčinou nijakej diskriminačnej praxe a dnes na ich základe nemôžu vzniknúť nijaké nové právne vzťahy;

3.právne a majetkové pomery, ktoré z nich vyplynuli sú nespochybniteľné, nedotknuteľné a nemenné.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d